STS KOD PROMOCYJNY

Wysokie miejsce Majki na 9. etapie Tour de France

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceWysokie miejsce Majki na 9. etapie Tour de France

Rafał Majka z UAE Team Emirates zajął 17. miejsce na 9. etapie Tour de France 2022. Polak ponownie wspierał Tadeja Pogacara, który zajął 5. miejsce i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Większe straty ponieśli Łukasz Owsian, Kamil Gradek i Maciej Bodnar, co przełożyło się na dalsze miejsca Polaków na etapie. W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków jest Rafał Majka, który zaliczył awans o 24 miejsca i jest na 31. pozycji. Przed kolarzami dzień przerwy na regenerację. 

Rafał Majka pnie się w górę w klasyfikacji generalnej

Ostatnie etapy 109. edycji Tour de France to dobra jazda Rafała Majki, który regularnie pnie się w górę klasyfikacji generalnej. Polak jest głównym wsparciem w wyścigu dla Słoweńca Tadeja Pogacara, który liczy na trzecie zwycięstwo we Francji z rzędu. Tym samym reprezentant Polski jeżdżący na co dzień w UAE Team Emirates ma więcej szans na to, by pokazać się z dobrej strony i powalczyć o wysokie miejsca etapowe. Na 9. etapie prowadzącym z Aigle do Châtel les portes du Soleil biało-czerwony dojechał na 17. miejscu i stracił do najlepszych równo minutę. Przełożyło się to na awans o 24 miejsca w klasyfikacji generalnej, gdzie zajmuje obecnie 31. pozycję. 

Nieco słabiej poszło pozostałym biało-czerwonym. Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic stracił do najlepszych 16:02. Ostatecznie pozwoliło mu to na zajęcie 58. miejsca etapowego. W generalce zajmuje 48. lokatę. Dalekie miejsca zajęli Kamil Gradek z Bahrain-Victorious i Maciej Bodnar z TotalEnergies. Obaj stracili 27:35 i zajęli kolejno 133. i 135. lokatę. Przekłada się to na zajmowanie przez nich 140. i 142. w generalce, gdzie tracą już ponad godzinę do Tadeja Pogacara. 

Premierowe zwycięstwo Holendra Boba Jungelsa

Po 60. kilometrowej samotnej ucieczce swoje premierowe zwycięstwo etapowe w Tour de France wywalczył Holender AG2R Citroën Team. Na liczącym blisko 193 kilometry etapie wyprzedził o 22 sekundy Hiszpana Jonathana Castroviejo z INEOS Grenadiers. Za nim uplasował się kolejny z Hiszpanów Carlos Verona z Movistar Team. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Tadej Pogacar z UAE Team Emirates. Wyprzedza Duńczyka Jonasa Vingegaarda z Jumbo-Visma i Brytyjczyka Gerainta Thomasa z INEOS Grenadiers. Teraz przed kolarzami dzień przerwy. Do rywalizacji powrócą 12 lipca, gdy pojadą na trasie z Morzine do Megève.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...