Wysokie miejsce Majki na 9. etapie Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceWysokie miejsce Majki na 9. etapie Tour de France

Rafał Majka z UAE Team Emirates zajął 17. miejsce na 9. etapie Tour de France 2022. Polak ponownie wspierał Tadeja Pogacara, który zajął 5. miejsce i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Większe straty ponieśli Łukasz Owsian, Kamil Gradek i Maciej Bodnar, co przełożyło się na dalsze miejsca Polaków na etapie. W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków jest Rafał Majka, który zaliczył awans o 24 miejsca i jest na 31. pozycji. Przed kolarzami dzień przerwy na regenerację. 

Rafał Majka pnie się w górę w klasyfikacji generalnej

Ostatnie etapy 109. edycji Tour de France to dobra jazda Rafała Majki, który regularnie pnie się w górę klasyfikacji generalnej. Polak jest głównym wsparciem w wyścigu dla Słoweńca Tadeja Pogacara, który liczy na trzecie zwycięstwo we Francji z rzędu. Tym samym reprezentant Polski jeżdżący na co dzień w UAE Team Emirates ma więcej szans na to, by pokazać się z dobrej strony i powalczyć o wysokie miejsca etapowe. Na 9. etapie prowadzącym z Aigle do Châtel les portes du Soleil biało-czerwony dojechał na 17. miejscu i stracił do najlepszych równo minutę. Przełożyło się to na awans o 24 miejsca w klasyfikacji generalnej, gdzie zajmuje obecnie 31. pozycję. 

Nieco słabiej poszło pozostałym biało-czerwonym. Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic stracił do najlepszych 16:02. Ostatecznie pozwoliło mu to na zajęcie 58. miejsca etapowego. W generalce zajmuje 48. lokatę. Dalekie miejsca zajęli Kamil Gradek z Bahrain-Victorious i Maciej Bodnar z TotalEnergies. Obaj stracili 27:35 i zajęli kolejno 133. i 135. lokatę. Przekłada się to na zajmowanie przez nich 140. i 142. w generalce, gdzie tracą już ponad godzinę do Tadeja Pogacara. 

Premierowe zwycięstwo Holendra Boba Jungelsa

Po 60. kilometrowej samotnej ucieczce swoje premierowe zwycięstwo etapowe w Tour de France wywalczył Holender AG2R Citroën Team. Na liczącym blisko 193 kilometry etapie wyprzedził o 22 sekundy Hiszpana Jonathana Castroviejo z INEOS Grenadiers. Za nim uplasował się kolejny z Hiszpanów Carlos Verona z Movistar Team. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Tadej Pogacar z UAE Team Emirates. Wyprzedza Duńczyka Jonasa Vingegaarda z Jumbo-Visma i Brytyjczyka Gerainta Thomasa z INEOS Grenadiers. Teraz przed kolarzami dzień przerwy. Do rywalizacji powrócą 12 lipca, gdy pojadą na trasie z Morzine do Megève.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...