STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Wysokie miejsce Rafała Majki na 6. etapie TdF

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceWysokie miejsce Rafała Majki na 6. etapie TdF

Szósty etap tegorocznego Tour de France 2022 był zdecydowanie najlepszym w wykonaniu Rafała Majki. Kolarz UAE Team Emirates do końca wspierał lidera zespołu Słoweńca Tadeja Pogacara i ostatecznie dojechał na 34. miejscu ze stratą 26 sekund do klubowego kolegi, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Pozostali Polacy zajmowali kolejno miejsca: 73. Łukasz Owsian, 124. Kamil Gradek, 125. Maciej Bodnar. 

Rafał Majka pokazał moc

Za nami najdłuższy z dotychczasowych etapów Tour de France 2022. Trasa odcinka z Binche do Longwy liczyła blisko 220 kilometrów i była okazją do tego, by faworyci pokazali klasę. Tak też się stało. Moc pokazał również Rafał Majka z UAE Team Emirates, który jest głównym pomocnikiem broniącego tytułu Tadeja Pogacara. Polak bardzo długo jechał w gronie najlepszych zawodników i ostatecznie zajął 34. miejsce ze stratą tylko 26 sekund do najlepszych. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej przesunął się na 112. miejsce i jest, póki co drugim najlepszym z Polaków. 

Na 73. miejscu ze stratą 4:04 linię mety przeciął Łukasz Owsian z Team Arkéa-Samsic. Polak znowu plasuje się w górnej połowie stawki i utrzymuje wysoką pozycję w generalce. Tam zajmuje po sześciu etapach 49. miejsce. Dotychczasowy start w Tour de France należy uznać za udany debiut tego zawodnika. Dwaj pozostali Polacy zajęli dalsze miejsca. Na 125. miejscu linię mety przeciął Kamil Gradek z Bahrain – Victorious, a tuż za dojechał Maciej Bodnar z TotalEnergies. Stracili 7:28 do Pogacara. W klasyfikacji generalnej Kamil Gradek jest 124., a Maciej Bodnar 133. 

Tadej Pogacar nowym liderem

Liderem 109. edycji Tour de France został Słoweniec Tadej Pogacar, który wygrywał dwie ostatnie edycje wyścigu. Teraz również traktowany jest jako główny faworyt do zwycięstwa, a pomóc ma mu w tym Rafał Majka. Kolejne miejsca w generalce zajmują Amerykanin Neilson Powless z EF Education-EasyPost oraz Duńczyk Jonas Vingegaard z Jumbo-Visma. Kolejny etap już 8 lipca w piątek. Zawodnicy będą rywalizować na trasie z Tomblaine do La Super Planche des Belles Filles.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...