Zaledwie jeden Polak w stawce. Przed nami 105. edycja Giro d’Italia

Strona głównaKolarstwoGiroZaledwie jeden Polak w stawce. Przed nami 105. edycja Giro d’Italia

Już w piątek 6 maja rozpocznie się 105. edycja Giro d’Italia. W pierwszym z tegorocznych wyścigów Wielkiego Touru obejrzymy tylko jednego reprezentanta Polski. W gronie 176. zawodników w peletonie znalazł się Cesare Benedetti, który na co dzień reprezentuje barwy BORA-hansgrohe. Podczas wyścigu będzie pełnił funkcję pomocnika dla liderów drużyny, w tym przede wszystkim Wilco Keldermana z Holandii, Emanuela Buchmanna z Niemiec i Jaia Hindleya z Australii. Na starcie pojawi się wielu czołowych zawodników świata. 

Skromna reprezentacja Polski

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w Wyścigu Dookoła Włoch dopingujemy biało-czerwonych. W ostatnich latach zdecydowanie największe sukcesy odnosił Rafał Majka, który kilkukrotnie był blisko walki o najlepszą trójkę w klasyfikacji generalnej. Wszystko wskazuje na to, że tym razem nie będzie już takich emocji, ponieważ charakterystyka doświadczonego Cesare Benedettiego sprawia, że nie powinien włączyć się do walki o wysokie miejsce w generalce. Dużym sukcesem reprezentanta Polski będzie wysokie miejsce na pojedynczym etapie. Na pewno stać go na udział w ucieczce, która zakończy się sukcesem. 

Czeka nas wielkie kolarskie święto – start na Węgrzech

W ponad stuletniej historii wyścig Giro d’Italia dopiero po raz 14. rozpocznie się poza granicami Włoch. Tym razem pierwszy etap wystartuje z Budapesztu. Na Węgrzech kolarze zostaną kilka dni, po czym od 10 maja rozpoczną ściganie we Włoszech, z pierwszym przystankiem na Sycylii. To we włoskich górach rozstrzygną się losy zwycięstwa w 105. edycji Giro d’Italia. 

Kto wymieniany jest w gronie faworytów?

Już tradycyjnie grono potencjalnych faworytów wyścigu jest spore. Do grona największych z nich zaliczają się: Richard Carapaz (Ekwador, INEOS Grenadiers), Joao Almeida (Portugalia, UAE Team Emirates), Mathieu Van der Poel (Holandia, Alpecin-Fenix), Diego Ulissi (Włochy, UAE Team Emirates), Alejandro Valverde (Hiszpania, Movistar Team), Pello Bilbao (Hiszpania, Bahrain-Victorious), Wilco Keldermann (Holandia, BORA-Hansgrohe), Simon Yates (Wielka Brytania, Team BikeExchange – Jayco), czy też Jai Hindley (BORA-Hansgrohe). Najbliższa edycja Giro d’Italia zakończy się 29 maja. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...