Koszykarki z Lublina znów gorsze od Lyonu w Eurolidze

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki z Lublina znów gorsze od Lyonu w Eurolidze

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin doznały kolejnej porażki w rozgrywkach Euroligi. W ramach meczu 13. kolejki przed własną publicznością przegrały 76:85 z francuskim LDL ASVEL Feminin Lyon. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka już do przerwy traciły do swoich rywalek. Niestety po zmianie stron nie udało się zniwelować tej różnicy. Dla mistrzyń Polski to 11. porażka w tym sezonie. Do końca fazy grupowej pozostał im tylko jeden mecz.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie pokusił się o niespodziankę

Niespodzianki nie było i Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie pokusił się o trzecie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Euroligi. Do tej pory mistrzynie Polski wygrały tylko dwa mecze. Oba przed własną publicznością, gdy pokonały kolejno CS Sepsi-SIC z Rumunii oraz DVTK HUN-Therm z Węgier. Przed tygodniem zgodnie z oczekiwaniami zespół z Lublina przegrał na wyjeździe z Fenerbahce Stambuł, które ma już zapewniony udział w ćwierćfinale rozgrywek Euroligi.

W przedostatniej kolejce fazy grupowej Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmował przed własną publicznością LDL ASVEL Feminin Lyon z Francji. Pierwsze spotkanie padło łupem Francuzek, które po walce wygrały zaledwie 73:72. Rewanż niestety był bardziej jednostronny. Lepiej zaczęły gospodynie. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka wypracowały sobie przewagę sześciu punktów i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety już w drugiej kwarcie koszykarki z Lyonu przejęły inicjatywę i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 46:38. Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana. Całą drugą połowę Francuzki wygrały tylko jednym punktem. Tym samym jeszcze powiększyły swoją przewagę. Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał 76:85. Najwięcej punktów rzuciły: Bria Goss (22), Elin Gustavsson (16) i Aleksandra Ziemborska (14).

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – LDL ASVEL Feminin 76:85 (24:18, 14:28, 20:21, 18:18)

Na pożegnanie mecz z Casademont Zaragoza

W ostatniej kolejce grupy A mistrzynie Polski zagrają na wyjeździe z Casademont Zaragoza. Zespół ten jest już bardzo blisko awansu do ćwierćfinału Euroligi i walczy o jak najlepsze rozstawienie. Zdecydowanym faworytem do wygrania będą Hiszpanki. Mecz w Lublinie zakończył się ich zwycięstwem 64:42. Spotkanie w Saragossie zaplanowano na 30 stycznia.