Dziki Warszawa – Donar Groningen 95:79. Świetny start w ENBL

Strona głównaKoszykówkaDziki Warszawa – Donar Groningen 95:79. Świetny start w ENBL

Dziki Warszawa to kolejny z polskich zespołów, który bierze udział w rozgrywkach European North Basketball League. To regionalna zawodowa liga koszykówki mężczyzn. W swoim debiucie Dziki efektownie wygrały z holenderskim Donar Groningen. Spotkanie zakończyło się wynikiem 95:79. To dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. Polski zespół może włączyć się do walki o fazę play-off.

Efektowne zwycięstwo w europejskim debiucie

Na ten mecz z niecierpliwością czekali zarówno kibice, jak i koszykarze Dzików Warszawa. W środę 25 września przed własną publicznością debiutowali oni na arenie europejskiej w rozgrywkach European North Basketball League. Na pierwszy ogień przyszedł mecz z holenderskim Donar Groningen. Przed meczem to polski zespół stawiany był w gronie faworyta i potwierdził to na parkiecie.

Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy. Podopieczni trenera Krzysztofa Szablowskiego prezentowali się bardzo dobrze. W pierwszej kwarcie prowadzili już 19:9. Skończyło się 22:19. Jeszcze lepiej było w drugiej kwarcie. Przewaga warszawian rosła i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 49:38. Kluczowa dla losów tego meczu była trzecia kwarta. Jeżeli goście mieli jeszcze nadzieje na dobry wynik, to szybko zostały rozwiane. Dziki napierały i zagrały bardzo skutecznie. Po trzech kwartach na tablicy wyników było już 74:51. W ostatnim fragmencie meczu gospodarze spuścili nieco z tonu i dali rywalom zmniejszyć straty. Ostatecznie mecz efektownie wygrali 95:79. Najwięcej punktów rzucili: Rickey McGill (20) i Janari Joesaar (16).

Dziki Warszawa – Donar Groningen 95:79 (22:19, 27:19, 25:13, 21:28)

Pełen terminarz fazy grupowej ENBL

Za Dzikami Warszawa pierwszy mecz w historii w lidze ENBL. Poszło im znakomicie. Przed nimi jeszcze siedem spotkań w fazie grupowej. Kolejne z nich dopiero 8 października na wyjeździe z CSO Voluntari z Rumunii. Pełen terminarz warszawian w fazie grupowej ENBL prezentuje się następująco:

• 25.09.2024: Dziki Warszawa – Donar Groningen 95:79
  • 08.10.2024: CSO Voluntari – Dziki Warszawa
  • 24.10.2024: Dziki Warszawa – Spisski Rytieri
  • 05.11.2024: Opava – Dziki Warszawa
  • 26.11.2024: Dziki Warszawa – Newcastle Eagles
  • 10.12.2024: Tartu Ulikool – Dziki Warszawa
  • 08.01.2025: Spartak Pleven – Dziki Warszawa
  • 28.01.2025: Dziki Warszawa – Valmiera Glass

Awans do fazy play-off wywalczą cztery najlepsze drużyny z grupy, które następnie zagrają ze sobą w ćwierćfinałach. Trzymamy kciuki, aby w tym gronie znalazły się warszawskie Dziki.