Katastrofa Legii. Warszawianie odpadli z FIBA Europe Cup

Strona głównaKoszykówkaKatastrofa Legii. Warszawianie odpadli z FIBA Europe Cup

Koszykarze Legii Warszawa nie wykorzystali szansy na awans do półfinału rozgrywek FIBA Europe Cup. W rewanżowym spotkaniu przegrali z Bilbao Basket 53:81 i odpadli. Nie udało im się utrzymać przewagi wywalczonej na własnym boisku, gdzie przed tygodniem wygrali 83:64. Spotkanie w Kraju Basków od początku układało się po myśli gospodarzy. Podopieczni Marka Popiołka nie byli w stanie się im przeciwstawić.

Awans był na wyciągnięcie ręki

Przed rozpoczęciem tego dwumeczu to Hiszpanie byli faworytami do awansu. W pierwszym meczu w Warszawie Legia wygrała jednak 83:64 i rozbudziła nadzieje na to, że zamelduje się w najlepszej czwórce rozgrywek FIBA Europe Cup. Jej celem na rewanż było utrzymanie 19. punktowej przewagi. Niestety to się nie udało. Podopieczni Marka Popiołka od pierwszych minut zostali zdominowali przez rywali, których wspierała żywo reagująca publiczność.

Już po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 29:17 dla gospodarzy. Druga kwarta to kontynuacja lepszej gry Bilbao Basket. W pewnym momencie różnica wynosiła już 22 punkty. Pod koniec pierwszej połowy legioniści nieco zmniejszyli straty. Na przerwę schodzili przy wyniku 32:48. Choć ich sytuacja była trudna, to wciąż mogli liczyć na awans. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. Oba zespoły dobrze grały w defensywie. Ten fragment gry gospodarze wygrali 11:10 i prowadzili 59:42. Ten wynik wciąż dawał awans Legii. Niestety ostatnia kwarta toczyła się od A do Z pod dyktando Bilbao Basket. Zespół ten wygrał ją 22:11, a cały mecz 81:53. Niestety Legia Warszawa pożegnała się z nadziejami na półfinał FIBA Europe Cup. Najwięcej punktów dla warszawian rzucili: Christian Vital (15), Aric Holman (11) i Michał Kolenda (10).

Surne Bilbao Basket – Legia Warszawa 81:53 (29:17, 19:15, 11:10, 22:11)

Legia Warszawa skupi się na walce o play-off Orlen Basket Ligi

Za Legią Warszawa udana kampania w Europie. Zespół ten awansował do fazy pucharowej prestiżowych rozgrywek i pozostawił po sobie dobre wrażenie. Teraz legioniści mogą skupić się na krajowym podwórku. Sięgnęli już po Puchar Polski. W tabeli Orlen Basket Ligi zajmują dopiero 10. miejsce i wciąż walczą o awans do fazy play-off. Przed nimi 7 decydujących kolejek. Najbliższy mecz rozegrają 17 marca na wyjeździe z Sokołem Łańcut.