Legia Warszawa bliżej półfinału rozgrywek FIBA Europe Cup

Strona głównaKoszykówkaLegia Warszawa bliżej półfinału rozgrywek FIBA Europe Cup

Legia Warszawa odnieśli przekonujące zwycięstwo 83:64z Bilbao Basket i zbliżyli się do półfinału rozgrywek FIBA Europe Cup. Podopieczni trenera Marka Popiołka zdominowali przeciwników z Hiszpanii i zasłużenie wygrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Rewanż odbędzie się 13 marca w Kraju Basków. Warszawianie polecą tam bronić blisko 20. punktów przewagi. O awansie do najlepszej czwórki FIBA Europe Cup zdecyduje lepszy bilans punktowy.

Świetna gra Legii i pewne zwycięstwo z Bilbao Basket

Koszykarze Legii Warszawa od początku tego sezonu w Europie spisują się bardzo dobrze. Bez większych problemów awansowali do II fazy grupowej rozgrywek FIBA Europe Cup. Tam w pokonanym polu pozostawili m.in.: Sporting Lizbona z Portugalii i CBet Jonava z Litwy. W ćwierćfinale na legionistów czekał Bilbao Basket z Hiszpanii. Przed rozpoczęciem tego dwumeczu faworytami bukmacherów byli rywale.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe rozegrano w Warszawie. Na Bemowie to gospodarze byli zespołem wyraźnie lepszym i od początku dyktowali warunki gry. Podopieczni Marka Popiołka szybko zaczęli budować swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 20:15. Druga kwarta była jeszcze lepsza i legioniści na przerwę schodzili przy prowadzeniu 41:29. Zanosiło się na niespodziankę. Po zmianie stron gra się wyrównała. W trzeciej kwarcie rywale odrobili jedno oczko. Ostatnia kwarta to jednak ponownie popis gospodarzy. Koszykarze Legii Warszawa umiejętnie punktowali każdy błąd swoich przeciwników. Ten fragment gry wygrali 23:15, a całe spotkanie 83:64. Najwięcej punktów dla Legii rzucili: Aric Holman (16), Christian Vital (13), Raymond Cowels (12).

Legia Warszawa – Bilbao Basket 83:64 (20:15, 21:14, 19:20, 23:15)

Legia powalczy o awans do półfinału

W pierwszym meczu zawodnicy Legii Warszawa wypracowali sobie solidną zaliczkę przed rewanżem. Za tydzień udadzą się do Bilbao po to, aby bronić tam 19. punktów przewagi. Awans do półfinału wywalczy drużyna, która wyjdzie z tego dwumeczu z lepszym bilansem. Niedawni zdobywcy Pucharu Polski mają wszystko w swoich rękach. Z pewnością chcą pójść w ślady Anwilu Włocławek, który przed rokiem triumfował w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Spotkanie Bilbao Basket – Legia Warszawa odbędzie się 13 marca.