Koszykarze Legii Warszawa zdobyli Puchar Polski 2024

Strona głównaKoszykówkaKoszykarze Legii Warszawa zdobyli Puchar Polski 2024

Koszykarze Legii Warszawa zdominowali turniej Final Eight Pucharu Polski i po raz drugi w historii sięgnęli po to trofeum. W wielkim finale pokonali 94:71 zespół Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Wcześniej w półfinale wyeliminowali obrońców tytułu Trefl Sopot. Finałowe starcie ze Stalą do przerwy było bardzo wyrównane. Po zmianie stron oglądaliśmy popis legionistów, którzy od 1970 roku czekali na zdobycie Pucharu Polski.

Świetna Legia sięgnęła po Puchar Polski

Turniej finałowy Pekao S.A. Pucharu Polski rozegrano w Sosnowcu. Tam Legia Warszawa od początku spisała się bardzo dobrze. Zespół ten najpierw pokonał Polski Cukier Start Lublin, a następnie w półfinale Trefla Sopot, czyli obrońców trofeum. Do finału awansowała również Stal Ostrów Wielkopolski, która po drodze pokonała Czarnych Słupsk i Anwil Włocławek. Finał zapowiadał się bardzo ciekawie.

Początek meczu był wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi. Po pierwszej kwarcie Stal prowadziła 20:18. W drugiej o punkt lepsi byli legioniści. Na przerwę jednak to koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego schodzili przy prowadzeniu 41:40. Wszystko odmieniła druga połowa. Ta była popisem zawodników Marka Popiołka. Przyspieszyli i zaczęli budować swoją przewagę. Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników było 65:55. W czwartej kwarcie poszli za ciosem i w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Mecz wygrali 94:71 i zdobyli drugi w historii Legii Warszawa Puchar Polski

Legia Warszawa – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 94:71 (18:20, 22:21, 25:14, 29:16)

Co dalej z Markiem Popiołkiem?

Legionistów do zdobycia trofeum poprowadził trener Marek Popiołek. Jakiś czas temu w roli tymczasowej zastąpił on na stanowisku Wojciecha Kamińskiego. Legia pod jego wodzą gra dobrze, a teraz sięgnęła po Puchar Polski. W związku z tym pojawiły się głosy, że trener Popiołek może zostać w niej na dłużej. Z drugiej strony w kuluarach mówi się o tym, że Legia już jakiś czas temu wybrała zagranicznego trenera i już podpisała z nim kontrakt. Niedługo poznamy dalsze losy obsady ławki trenerskiej koszykarzy z Warszawy