Zastal Zielona Góra pożegnał się z rozgrywkami European North Basketball League

Strona głównaKoszykówkaZastal Zielona Góra pożegnał się z rozgrywkami European North Basketball League

Nie udało się. Koszykarze Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra przegrali w Anglii z Newcastle Eagels i odpadli z rozgrywek European North Basketball League. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 86:80. Zespół z Zielonej Góry zakończył rywalizację w grupie B i nie awansował do ćwierćfinału. Awans dawałaby mu wygrana w Newcastle. Wcześniej z rozgrywkami pożegnali się zawodnicy Polskiego Cukru Startu Lublin.

Nieudana przygoda Zastalu z ENBL

Koszykarze Zastalu Zielona Góra trafili do grupy B rozgrywek European North Basketball League. Niestety od początku grali w nich w kratkę. Do końca pozostawali jednak w grze o awans do ćwierćfinału. Wygrali m.in. z Keila Coolbet z Estonii oraz Basketem Brno z Czech. Losy awansu ważyły się do ostatniej kolejki. W niej zielonogórzanie na wyjeździe mierzyli się z Newcastle Eagles. W przypadku zwycięstwa, graliby dalej.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Podopieczni trenera Davida Dedka postawili twarde warunki gry i walczyli o zwycięstwo. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 20:20. W drugiej kwarcie nieznaczną przewagę zyskali gospodarze, dzięki czemu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 48:44. Kluczowa dla losów tego meczu była trzecia kwarta. W niej koszykarze z Newcastle wygrali aż 24:14 i wyszli na bezpieczne prowadzenie. Ostatni fragment meczu to lepsza gra Zastalu, jednak nie wystarczyło to do odrobienia strat. Spotkanie zakończyło się porażką 80:86 i zespół z Zielonej Góry pożegnał się z rozgrywkami z bilansem 4:3. Zadecydował gorszy bilans przeciwko Liège Basket.

Newcastle Eagles – Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 86:80 (20:20, 28:24, 24:14, 14:22)

Nie będzie powtórki polskich sukcesów

W tym roku nie będzie powtórki polskich sukcesów w ENBL. Rozgrywki odbywają się dopiero po raz trzeci w historii. Pierwszą edycję wygrał Anwil Włocławek. Przed rokiem najlepsza okazała się BM Stal Ostrów Wielkopolski. Tym razem w fazie pucharowej nie zobaczymy ani jednej polskiej drużyny. W grupie A z rywalizacją pożegnał się Polski Cukier Start Lublin. Teraz jego los podzieliła drużyna Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra.