Trzecie zwycięstwo Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra w rozgrywkach ENBL

Strona głównaKoszykówkaTrzecie zwycięstwo Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra w rozgrywkach ENBL

Koszykarze Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra wygrali 86:74 z Basketem Brno z Czech w ramach rozgrywek European North Basketball League. Dla polskiej drużyny to trzecie zwycięstwo w czwartym meczu ENBL, dzięki czemu Zastal awansował na drugie miejsce w grupie B. Jeżeli podopieczni trenera Davida Dedka utrzymają formę, to nie powinni mieć problemu z awansem do ćwierćfinału rozgrywek. Kolejne spotkanie rozegrają dopiero 28 grudnia z Newcastle Eagles.

Cenne zwycięstwo z rywalem z Czech

Faworytem bukmacherów była drużyna Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra, która przystępowała do środowego meczu z bilansem 2-1. We wcześniejszych meczach wygrywała z BC Šiauliai z Litwy oraz Valmiera Glass Via z Łotwy. Teraz koszykarzy z Zielonej Góry czekało kolejne trudne zadanie, ponieważ do Polski przyjechali zawodnicy czeskiego Basketu Brno. Mecz od początku był bardzo wyrównany. W pierwszej kwarcie przewagę zyskali podopieczni Davida Dedka, którzy wygrali 23:15. Niestety druga kwarta to zwrot sytuacji i zdecydowanie lepsza gra przyjezdnych. Ten fragment Czesi wygrali 19:14. Na przerwę Zastal schodził przy skromnym prowadzeniu 37:34

Trzecia kwarta to walka kosz za kosz. Basket Brno był równorzędnym rywalem dla Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra. W tej części gry oglądaliśmy wiele celnych rzutów, co z pewnością podobało się publiczności zgromadzonej na trybunach. Skończyło się 26:26. O losach zwycięstwa decydowała czwarta kwarta. W niej niesieni dopingiem gospodarze przejęli inicjatywę i zasłużenie wygrali 23:14. Dzięki temu odnieśli trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach European North Basketball League. Mecz zakończył się wynikiem 86:74. Najwięcej punktów dla Zastalu rzucili: Geoffrey Groselle (14) i Novak Music (14).

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Basket Brno 86:74 (23:15, 14:19, 26:26, 23:14)

Kolejny mecz w ENBL dopiero pod koniec roku

Kolejne spotkanie w rozgrywkach ENBL koszykarze z Zielonej Góry rozegrają dopiero 28 grudnia. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z angielskim Newcastle Eagles. Zespół ten po trzech meczach ma bilans 2-1 i z pewnością będzie chciał włączyć się do walki o awans do fazy pucharowej prestiżowej ligi European North Basketball League. Co ciekawe, rozgrywki przed rokiem wygrała BM Stal Ostrów Wielkopolski