Świetny początek Zastalu Zielona Góra i wysokie zwycięstwo w rozgrywkach ENBL

Strona głównaKoszykówkaŚwietny początek Zastalu Zielona Góra i wysokie zwycięstwo w rozgrywkach ENBL

Zespół Enea Zastal BC Zielona Góra wysoko pokonał 109:83 BC Śiaulai z Litwy i udanie rozpoczął tegoroczne rozgrywki European North Basketball League. Koszykarze polskiego zespołu dominowali od początku do końca meczu i w pełni zasłużenie wygrali. Przed meczem w roli faworytów stawiano zawodników BC Śiaulai. Podopieczni Davida Dedka zagrali jednak znakomicie. Kolejny mecz w rozgrywkach ENBL zagrają 17 października na wyjeździe z Liège Basket.

Wielkie emocje i przekonujące zwycięstwo w ENBL

Na początek tegorocznych rozgrywek European North Basketball League koszykarzy Enea Zastal BC Zielona Góra czekało trudne zadanie. Wszystko dlatego, że przed własną publicznością mierzyli się z finalistami z sezonu 2021/22, czyli litewskim BC Śiaulai. Mecz w Zielonej Górze od początku rozgrywany był pod dyktando gospodarzy prowadzonych przez Davida Dedka. Prawdziwym popisem była pierwsza kwarta, która ustawiła spotkanie. Polski zespół rozpoczął od 9:0, aby wygrać ją aż 38:19. Drugą kwartę nieco lepiej rozpoczęli rywale, jednak z każdą kolejną minutą lepiej wyglądał Zastal. Ta część gry skończyła się wynikiem 24:22, a polska drużyna schodziła na przerwę przy prowadzeniu 62:41.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Choć gra się nieco wyrównała, to jednak wciąż wszystko pod kontrolą mieli koszykarze z Zielonej Góry. Trzecią kwartę zakończyli 22:18 i na tablicy wyników było 84:59. Tylko kataklizm mógłby odebrać im zwycięstwo. Ostatnia część gry to popis punktowy obu zespołów. Zakończyła się 25:24 dla Zastalu, który wygrał cały mecz aż 109:83. Najwięcej punktów dla polskiej drużyny zdobyli: Jan Wójcik (24), Marcin Woroniecki (22) i Novak Musić (20).

Enea Zastal BC Zielona Góra – BC Śiaulai 109:83 (38:19, 24:22, 22:18, 25:24)

Zastal rywalizuje w grupie B

W tym roku rozgrywki European North Basketball League rozgrywane są po raz trzeci w historii. Dotychczasowe edycje wygrywały polskie drużyny. Najpierw Anwil Włocławek, a przed rokiem Stal Ostrów Wielkopolski. Teraz w ich ślady chce pójść Enea Zastal BC Zielona Góra. Zespół ten rywalizuje w grupie B i w kolejnym meczu zmierzy się w Belgii z Liège Basket. Spotkanie zaplanowano na 17 października. W grupie A polskim przedstawicielem jest Polski Cukier Start Lublin