Enea Stelmet Zastal Zielona Góra z drugim zwycięstwem w rozgrywkach ENBL

Strona głównaKoszykówkaEnea Stelmet Zastal Zielona Góra z drugim zwycięstwem w rozgrywkach ENBL

Koszykarze Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra wygrali przed własną publicznością 106:100 z Valmiera Glass Via z Łotwy. W ten sposób polska drużyna wywalczyła drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach European North Basketball League. Gospodarze przez cały mecz prowadzili i zasłużenie zdobyli komplet punktów, choć rozmiary zwycięstwa mogły być większe. W ostatniej kwarcie Zastal nieco spuścił z tonu i dał rywalom odrobić aż 13 punktów.

Pewne zwycięstwo z Łotyszami

Zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa byli podopieczni Davida Dedka. Gracze Enei Stelmeti Zastalu Zielona Góra od początku udowadniali swoje większe umiejętności. Kibice zgromadzeni na trybunach nie mieli prawa narzekać, ponieważ oba zespoły postawiły na ofensywną koszykówką z dużą liczbą celnych rzutów. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 29:21. W drugiej kwarcie gra się bardziej wyrównała. Goście w pewnym momencie doszli już na trzy punkty. Na szczęście końcówka to przebudzenie koszykarzy z Zielonej Góry, którzy odbudowali swoją przewagę. Na przerwę schodzili przy prowadzeniu 53:44.

Kluczowa dla losów tego pojedynku była trzecia kwarta. Dla Valmiera Glass Via był to ostatni moment, aby złapać kontakt z Zastalem. Gospodarze jednak zagrali bardzo skutecznie. Wygrali aż 31:21 i przed ostatnią kwartą prowadzili już 84:65. Byli na autostradzie do zwycięstwa. Wysokie prowadzenie rozkojarzyło koszykarzy z Zielonej Góry. W ostatniej kwarcie zaczęli popełniać więcej błędów i razili nieskutecznością. Goście uwierzyli, że mogą powalczyć o zwycięstwo. Ostatecznie przewaga była zbyt duża i to Enea Stelmet Zastal Zielona Góra wygrał 106:100, choć końcówka była nerwowa. Najwięcej punktów dla ekipy z Zielonej Góry rzucili: Darious Hall (21), Jan Wójcik (17), Geoffrey Groselle (16) i Novak Musić (16).

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Valmiera Glass Via 106:100 (29:21, 24:23, 31:21, 22:35)

Dobry początek Zastalu w rozgrywkach ENBL

Zawodnicy z Zielonej Góry udanie rozpoczęli tegoroczne zmagania w European North Basketball League. Po trzech kolejkach mają na koncie dwa zwycięstwa i powinni liczyć się w walce o awans do ćwierćfinału. Polski zespół rywalizuje w grupie B. Awans do ćwierćfinału wywalczą cztery najlepsze drużyny. Kolejny mecz Zastal rozegra 15 listopada, gdy przed własną publicznością podejmie czeskie Basket Brno.