Wymęczone zwycięstwo Enei Stelmetu Zastalu z rywalem z Estonii

Strona głównaKoszykówkaWymęczone zwycięstwo Enei Stelmetu Zastalu z rywalem z Estonii

Koszykarze Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra dopiero po dogrywce pokonali u siebie zespół Keila Coolbet z Estonii w ramach European North Basketball League. Gospodarze byli faworytami, jednak spotkanie długo nie układało się po ich myśli. Zagrali słabo, jednak koniec końców udało im się wygrać po dogrywce. To czwarte zwycięstwo Zastalu w rozgrywkach ENBL. Polski zespół pewnie zmierza do awansu do ćwierćfinału.

Trudny bój Enei Stelmetu Zastalu z Keilą

Zastal Zielona Góra w środowy wieczór rozgrywał swoje piąte spotkanie w tej edycji European North Basketball League. Przystępował do niego z bilansem 3:1. Ostatni mecz zielonogórzan w tych rozgrywkach miał miejsce w połowie listopada. Wówczas drużyna ta pewnie pokonała czeski Basket Brno. Później jeden mecz polskiego zespołu został przełożony. Teraz przed własną publicznością Zastal podejmą Keilę Coolbet z Estonii. Mimo problemów pozaboiskowych, to zielonogórzanie byli faworytami.

Nieoczekiwanie mecz od początku był bardzo wyrównany i nieco lepsze wrażenie sprawiali goście. Podopieczni Davida Dedka nie byli w stanie odskoczyć na kilka punktów. Pierwsza kwarta padła łupem Estończyków 21:19. W kolejnej dołożyli jeszcze jedno oczko i na przerwę schodzili przy wyniku 41:38. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, jednak teraz nieco lepiej wyglądali gospodarze. Po trzeciej kwarcie na tablicy wyników było 61:63. Końcówka regulaminowego czasu gry była zacięta. Rzutem na taśmę Zastal doprowadził do dogrywki. W niej gospodarze poszli za ciosem i kontrolowali przebieg gry. Spotkanie zakończyło się wynikiem 95:91. Najwięcej punktów dla Zastalu rzucili: Michał Kołodziej (27), Darious Hall (22), Paweł Kikowski (15) i James Washington (15).

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Keila Coolbet 95:91 (19:21, 19:20, 23:22, 19:17, d. 15:11)

Kolejne spotkanie pod koniec stycznia

Zawodnicy Enea Stelmetu Zastalu po pięciu kolejkach mają bilans 4:1 i zajmują drugie miejsce w grupie B. Pewnie zmierzają po awans do ćwierćfinału rozgrywek. W pokonanym polu pozostawili jeszcze m.in.: Valmierę Glass Via z Łotwy i BC Šiauliai z Litwy. Kolejny mecz rozegrają 31 stycznia na wyjeździe z CSO Voluntari z Rumunii. Zespół ten prowadzi w tabeli i ma bilans 5:1.