Wielkie zwycięstwo Legii Warszawa. Jest awans do ćwierćfinału FIBA Europe Cup

Strona głównaKoszykówkaWielkie zwycięstwo Legii Warszawa. Jest awans do ćwierćfinału FIBA Europe Cup

Koszykarze Legii Warszawa wygrali na wyjeździe 99:86 ze Sportingiem Lizbona i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek FIBA Europe Cup. Zespół ze stolicy Polski zakończył II rundę grupową z bilansem 4:2 i jest w najlepszej ósemce. Tam zmierzą się z Bilbao Basket z Hiszpanii. Spotkania ćwierćfinałowe zaplanowano na 6 i 13 marca. Zespół Legii Warszawa w meczu w Portugalii prowadził Marek Popiołek, który tymczasowo zastąpił na stanowisku zwolnionego Wojciecha Kamińskiego.

Warszawianie w najlepszej ósemce FIBA Europe Cup

Obecny sezon w Europie układa się bardzo dobrze dla koszykarzy Legii Warszawa. Bez większych problemów awansowali oni do II rundy grupowej FIBA Europe Cup. Tu spisywali się doskonale i przed ostatnim meczem tej fazy zajmowali miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału. Wszystko dzięki dwóm zwycięstwom z CBet Jonava z Litwy oraz domowej wygranej ze Sportingiem Lizbona. Aby przypieczętować awans, w środowy wieczór w Lizbonie musieli ponownie pokonać Portugalczyków.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Koszykarze Sportingu, niesieni dopingiem swoich kibiców, wyszli na prowadzenie 30:19 i zbliżyli się do awansu. W drugiej kwarcie nieco lepsza była Legia, jednak wciąż to ekipa z Lizbony prowadziła do przerwy 53:44. Po zmianie stron zespół Marka Popiołka musiał zagrać zdecydowanie lepiej. W trzeciej kwarcie oglądaliśmy prawdziwy popis legionistów. Wygrali 31:19 i wyszli na prowadzenie 75:72. W ostatnim fragmencie meczu kontynuowali dobrą grę i całe spotkanie pewnie wygrali 99:86. Dzięki temu wywalczyli upragniony awans do ćwierćfinału FIBA Europe Cup. Zajęli drugie miejsce w grupie L za tureckim Bahcesehirem

Sporting Lizbona – Legia Warszawa 86:99 (30:19, 23:25, 19:31, 14:24)

Z kim zagrają w ćwierćfinale?

Na kolejny mecz w Europie Legia Warszawa poczeka blisko miesiąc. Dwumecz ćwierćfinałowy FIBA Europe Cup odbędzie się w dniach 6 i 13 marca. Warszawianie w walce o półfinał zmierzą się z Bilbao Basket z Hiszpanii. Starcie zapowiada się bardzo emocjonująco. Z pewnością legioniści chcą pójść w ślady Anwilu Włocławek, który przed rokiem triumfował w FIBA Europe Cup