Koszykarze Legii Warszawa pokonali Sporting Lizbona

Strona głównaKoszykówkaKoszykarze Legii Warszawa pokonali Sporting Lizbona

Koszykarze Legii Warszawa nie zwalniają tempa w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Właśnie pokonali u siebie 93:84 Sporting Lizbona i zbliżyli się do awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Zawodnicy stołecznego zespołu byli wyraźnie lepsi i odnieśli drugie zwycięstwo w grupie L. Na półmetku zmagań zajmują drugie miejsce, które daje awans do ćwierćfinału Pucharu Europy FIBA. Kolejne spotkanie rozegrają 24 stycznia z tureckim Bahçeşehir Koleji S.K., który prowadzi w grupie.

Ważne zwycięstwo Legii Warszawa z Portugalczykami

Legioniści od początku tego sezonu znakomicie prezentują się w europejskich pucharach. Bez większych problemów awansowali do drugiej rundy FIBA Europe Cup. W pierwszej odnieśli pięć zwycięstw z rzędu. Przegrali dopiero wtedy, gdy nie miało to wpływu na awans. Zmagania w drugiej rundzie rozpoczęli od porażki Bahçeşehir Koleji S.K. Później jednak wrócili na właściwe tory i przed własną publicznością efektownie pokonali CBet Jonava z Litwy.

W trzeciej kolejce grupy L mierzyli się w Warszawie ze Sportingiem Lizbona. Mecz od początku układał się po myśli podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Pierwszą kwartę wygrali 23:18. W drugiej dołożyli kolejne pięć punktów przewagi, dzięki czemu na przerwę schodzili przy wyniku 53:43. Po zmianie stron gości stać było na zryw. W trzeciej kwarcie grali zdecydowanie lepiej i odrobili sześć oczek. Legia prowadziła już tylko 70:66. O losach tego meczu decydowała ostatnia kwarta. W niej gospodarze mieli pełną kontrolę nad wynikiem. Mecz wygrali 93:84. To ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do ćwierćfinału rozgrywek. Najwięcej punktów dla Legii Warszawa rzucili: Christian Vital (31), Shawn Pipes JR (19) i Raymond Cowels (11).

Legia Warszawa – Sporting Lizbona 93:84 (23:18, 30:25, 17:23, 23:18)

Awans do ćwierćfinału coraz bardziej realny

Legioniści zajmują drugie miejsce na półmetku zmagań w grupie L. Wygrali 2 z 3 meczów i są na dobrej drodze do awansu do ćwierćfinału Pucharu Europy FIBA. Kolejne spotkanie rozegrają za dwa tygodnie, dokładnie 24 stycznia. Ponownie przed własną publicznością. Ich rywalem będzie Bahçeşehir Koleji S.K. Mecz w Turcji zakończył się wynikiem 100:90 dla gospodarzy. Liczymy na to, że tym razem to Legia wygra i wykona kolejny krok w kierunku najlepszej ósemki rozgrywek.