Sensacyjne zwycięstwo BC Polkowice z Fenerbahce Stambuł

Strona głównaKoszykówkaSensacyjne zwycięstwo BC Polkowice z Fenerbahce Stambuł

Koszykarki BC Polkowice sprawiły ogromną sensację i w pierwszej kolejce Euroligi kobiet pokonały aż 73:46 Fenerbahce Stambuł, czyli jednego z faworytów rozgrywek. Mistrzynie Polski od początku do końca dominowały nad utytułowanym tureckim zespołem, a wysokie zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Prawdziwą gwiazdą spotkania była Stephanie Mavunga, która rzuciła 23 punkty i zanotowała aż 21 zbiórek. Polkowiczanki udanie rozpoczęły tegoroczne rozgrywki Euroligi i mogą liczyć się w walce o awans do fazy pucharowej.

Wyrównana pierwsza kwarta

W całym meczu wyrównana była tylko pierwsza kwarta i to tylko, jeżeli spojrzymy na suchy wynik. Od początku prowadziły w niej koszykarki BC Polkowice. W pewnym momencie było już 17:11, jednak w samej końcówce trzy skuteczne rzuty wykonały koszykarki Fenerbahce Stambuł i doprowadziły do remisu 17:17. Tak zakończyła się pierwsza część gry i wydawało się, że w kolejnych kwartach turecki zespół zacznie budować przewagę. Tak się nie stało.

Pełna dominacja mistrzyń Polski

Poza pierwszą kwartą, na boisku oglądaliśmy pełną dominację mistrzyń Polski. Od utytułowanych rywalek były lepsze w każdym aspekcie gry. Grały agresywniej, skuteczniej, a także popisywały się efektownymi akcjami. O ile początek drugiej kwarty należał do Fenerbahce, o tyle później oglądaliśmy prawdziwy popis polkowiczanek. Na przerwę polski zespół schodził przy prowadzeniu 37:28. Później było już tylko lepiej

Trzecia kwarta to kontynuacja dobrej gry BC Polkowice. W zespole pierwsze skrzypce grała Amerykanka Stephanie Mavunga. Dominowała pod oboma koszami. Ostatecznie po trzech kwartach na tablicy wyników było 53:38 i tylko kataklizm mógł odebrać BC Polkowice sensacyjne zwycięstwo. Tak się nie stało. W ostatniej kwarcie koszykarki polskiego zespołu jeszcze powiększyły przewagę, a rywalki zdobyły zaledwie osiem punktów. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem BC Polkowice 73:46. To olbrzymia sensacja. Najlepszą zawodniczką meczu była Stephanie Mavunga. Zdobyła 23 punkty i miała 21 zbiórek. Kolejny mecz w grupie A Euroligi BC Polkowice zagra 2 listopada, gdy na wyjeździe zmierzy się z greckim Olympiakosem Pireus.

BC Polkowice – Fenerbahce Stambuł 73:46 (17:17, 20:11, 16:10, 20:8)