Basket Trento – Trefl Sopot 84:78. Druga porażka mistrzów Polski w Eurocup

Strona głównaKoszykówkaBasket Trento – Trefl Sopot 84:78. Druga porażka mistrzów Polski w Eurocup

Trefl Sopot doznał drugiej porażki w Pucharze Europy. Mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z włoską drużyną Aquila Basket Trento. Spotkanie długo było bardzo wyrównane. Niestety w czwartej kwarcie wyraźną przewagę zyskali gospodarze, co przesądziło o ich zwycięstwie 84:78. Koszykarze z Sopotu nie składają broni i o premierowe zwycięstwo w Eurocup powalczą 9 października w meczu z Joventut Badalona.

Zwycięstwo znów było bardzo blisko

Przed tygodniem Trefl Sopot zadebiutował w Pucharze Europy. U siebie długo prowadził z Ratiopharm Ulm z Niemiec. Ostatecznie doszło do dogrywki, w której lepsi byli goście. Skończyło się pechową porażką. W drugiej kolejce mistrzowie Polski udali się do Włoch na mecz z Aquila Basket Trento. Znów to rywale byli faworytami. Podopieczni Żana Tabaka spisywali się jednak bardzo dobrze. Po trudniejszym początku zaczęli się rozkręcać. Pierwsza kwarta padła jeszcze łupem Włochów, którzy wygrali 25:15. W drugiej było znacznie lepiej. Sopocianie odrobili dwa oczka i na przerwę schodzili, tracąc osiem punktów.

Trzecia kwarta w wykonaniu Trefla Sopot była koncertowa. Obrona zagrała bardzo solidnie. Do tego doszła poprawa skuteczności w ataku. Ten fragment meczu mistrzowie Polski wygrali 28:17. Dzięki temu przed ostatnią kwartą prowadzili 64:61 i zapachniało niespodzianką. Niestety w ostatniej kwarcie gospodarze wzięli sprawy w swoje ręce. Zagrali zdecydowanie lepiej. Trefl nie potrafił znaleźć odpowiedzi na dobrze dysponowanych przeciwników. Ekipa z Trento wygrała 23:14 i cały mecz zakończyła 84:78. To druga porażka mistrzów Polski w tym sezonie Eurocup. Najwięcej punktów dla Trefla rzucili: Aaron Best (16), Jakub Schenk (16) i Marcus Weathers (15)

Basket Trento – Trefl Sopot 84:78 (25:15, 19:21, 17:28, 23:14)

Szansa na pierwsze zwycięstwo już za tydzień

Za Treflem Sopot dwa solidne mecze w Pucharze Europy. Niestety oba przegrane. Szansa na premierowe zwycięstwo już za tydzień. Do Trójmiasta przyjedzie Joventut Badalona z Hiszpanii. Zespół z przedmieść Barcelony w pierwszej kolejce wygrał z Hapoelem Tel-Awiw. W drugiej przegrał z Ratiopharm Ulm. Przed koszykarzami Trefla nie lada wyzwanie, jednak stać ich na sprawienie niespodzianki.