Strona głównaLekkoatletykaDrugie miejsca Justyny Święty-Ersetic i Adrianny Topolnickiej na mityngu w Savonie

Justyna Święty-Ersetic i Adrianna Topolnicka zajęły drugie miejsca na swoich dystansach podczas mityngu we włoskiej Savonie. Rozegrany tam 12. Międzynarodowy Mityng Citta Di Savona. Zaliczany był do cyklu World Athletics Continental Tour – Challenger. Justyna Święty-Ersetic startowała w biegu na 400 metrów. Adrianna Topolnicka wystąpiła na dwukrotnie dłuższym dystansie. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Nikolę Horowską.

Dobry start Justyny Święty-Ersetic

Za Justyną Święty-Ersetic solidny start we Włoszech. Choć na mityngu zabrakło największych gwiazd dystansu 400 metrów, to jednak Polka pokazała dobrą formę na początku sezonu. Był to dla niej dopiero drugi oficjalny bieg na 400 metrów. Na mecie osiągnęła czas 52.18, co pozwoliło jej na zajęcie drugiego miejsca. Polka przegrała tylko z Brytyjką Laviai Nielsen (51.60). Trzecie miejsce zajęła Włoszka Alice Mangione (52.25), z którą Justyna Święty-Ersetic do końca walczyła o drugą lokatę.

Cenne podium Adrianny Topolnickiej

Cenne podium wywalczyła Adrianna Topolnicka, która jeszcze do niedawna występowała pod panieńskim nazwiskiem Czapla. Polka wystartowała w biegu na 800 metrów i z czasem 2:01.90 zajęła drugie miejsce. Przegrała zaledwie o 0,11 sekundy z Ukrainką Olhą Lachową. Adrianna Topolnicka długo prowadziła, jednak to rywalka zachowała więcej sił na końcówkę. Trzecie miejsce ze stratą 0,36 sekundy do Polki zajęła reprezentantka Etiopii Ksanet Alem.

Na mityngu Citta Di Savona oglądaliśmy jeszcze Nikolę Horowską. Wystartowała w biegu na 200 metrów. Zajęła w nim szóste miejsce z czasem 23.72. Najlepsza okazała się Dina Asher-Smith z Wielkiej Brytanii, która linię mety minęła z czasem 22.61. Podium uzupełniły Włoszki. Były to kolejno: Dalia Kaddari (22.95) i Vittoria Fontana (23.24).

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce w ostatnim czasie rozpoczęli sezon na stadionach otwartych. Jego kulminacją będą Mistrzostwa Świata w Budapeszcie, które zaplanowano w dniach 19-27 sierpnia 2023 roku