Rekord życiowy Edyty Bielskiej w wieloboju. Polka zajęła 4. miejsce na mityngu w Grosseto

Strona głównaLekkoatletykaRekord życiowy Edyty Bielskiej w wieloboju. Polka zajęła 4. miejsce na mityngu...

Najlepszy występ w karierze lekkoatletycznej zanotowała Edyta Bielska. Polka we włoskim Grosseto wzięła udział w mityngu wielobojowym zaliczanym do cyklu World Athletics Combined Events Tour Gold. Reprezentantka Polski pobiła swój rekord życiowy i zgromadziła 5895 punktów. Dało jej to 4. miejsce w mityngu, który wygrała Szwajcarka Annik Kälin. Zwyciężczyni zgromadziła 6398 punktów. Niestety z powodu kontuzji podczas drugiego dnia zmagań wycofała się Paulina Ligarska. Zawodniczka zajmowała wówczas 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Skuteczny atak z 16. miejsca drugiego dnia zmagań

Młoda zaledwie 21-letnia Edyta Bielska to brązowa medalistka z Halowych Mistrzostw Polski w 2021 roku w pięcioboju. Na co dzień trenuje w zespole MLUKS Mokasyn Płoty. We włoskim Grosseto zaczęła nie najlepiej i po pierwszym dniu była dopiero na 16. miejscu. Drugiego dnia rywalizacji jednak wszystko się zmieniło i reprezentantka Polski awansowała aż na 4. miejsce. Wszystko dzięki kolejnym rekordom życiowym, które biła. Sobotę rozpoczęła od skoku w dal na odległość 5,96 metra, jednak najlepsze dopiero miało nadejść.

Później Edyta Bielska pobiła rekord życiowy w rzucie oszczepem i wynosi on obecnie 45,96 metrów. Chwilę później ustanowiła życiówkę na 800 metrów z czasem 2:08.66. Jednocześnie był to najlepszy wynik tego dnia wśród wszystkich wieloboistek. Łączny wynik Edyty Bielskiej z Grosseto to 5895 punktów, co jest jej nowym rekordem życiowym w wieloboju. Dało jej to 4. miejsce w klasyfikacji. Zawody wygrała Szwajcarka Annik Kälin. W ramach cyklu World Athletics Combined Events Tour Gold po raz pierwszy w historii jedne zawody odbędą się w Polsce. Będzie to Memoriał Wiesława Czapiewskiego, który zaplanowano na 14-15 maja w Bydgoszczy. 

Pech Pauliny Ligarskiej

O sporym pechu może mówić druga z naszych reprezentantek Paulina Ligarska. Lekkoatletka zajmowała drugie miejsce po pierwszym dniu rywalizacji. Niestety drugiego dnia podczas rozbiegu w konkursie skoku w dal doznała kontuzji i musiała wycofać się z rywalizacji. Mamy nadzieję, że uraz nie wykluczy Polki ze startów w najbliższych tygodniach. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Turnieje wielkoszlemowe...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...