Rekord życiowy Edyty Bielskiej w wieloboju. Polka zajęła 4. miejsce na mityngu w Grosseto

Strona głównaLekkoatletykaRekord życiowy Edyty Bielskiej w wieloboju. Polka zajęła 4. miejsce na mityngu...

Najlepszy występ w karierze lekkoatletycznej zanotowała Edyta Bielska. Polka we włoskim Grosseto wzięła udział w mityngu wielobojowym zaliczanym do cyklu World Athletics Combined Events Tour Gold. Reprezentantka Polski pobiła swój rekord życiowy i zgromadziła 5895 punktów. Dało jej to 4. miejsce w mityngu, który wygrała Szwajcarka Annik Kälin. Zwyciężczyni zgromadziła 6398 punktów. Niestety z powodu kontuzji podczas drugiego dnia zmagań wycofała się Paulina Ligarska. Zawodniczka zajmowała wówczas 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Skuteczny atak z 16. miejsca drugiego dnia zmagań

Młoda zaledwie 21-letnia Edyta Bielska to brązowa medalistka z Halowych Mistrzostw Polski w 2021 roku w pięcioboju. Na co dzień trenuje w zespole MLUKS Mokasyn Płoty. We włoskim Grosseto zaczęła nie najlepiej i po pierwszym dniu była dopiero na 16. miejscu. Drugiego dnia rywalizacji jednak wszystko się zmieniło i reprezentantka Polski awansowała aż na 4. miejsce. Wszystko dzięki kolejnym rekordom życiowym, które biła. Sobotę rozpoczęła od skoku w dal na odległość 5,96 metra, jednak najlepsze dopiero miało nadejść.

Później Edyta Bielska pobiła rekord życiowy w rzucie oszczepem i wynosi on obecnie 45,96 metrów. Chwilę później ustanowiła życiówkę na 800 metrów z czasem 2:08.66. Jednocześnie był to najlepszy wynik tego dnia wśród wszystkich wieloboistek. Łączny wynik Edyty Bielskiej z Grosseto to 5895 punktów, co jest jej nowym rekordem życiowym w wieloboju. Dało jej to 4. miejsce w klasyfikacji. Zawody wygrała Szwajcarka Annik Kälin. W ramach cyklu World Athletics Combined Events Tour Gold po raz pierwszy w historii jedne zawody odbędą się w Polsce. Będzie to Memoriał Wiesława Czapiewskiego, który zaplanowano na 14-15 maja w Bydgoszczy. 

Pech Pauliny Ligarskiej

O sporym pechu może mówić druga z naszych reprezentantek Paulina Ligarska. Lekkoatletka zajmowała drugie miejsce po pierwszym dniu rywalizacji. Niestety drugiego dnia podczas rozbiegu w konkursie skoku w dal doznała kontuzji i musiała wycofać się z rywalizacji. Mamy nadzieję, że uraz nie wykluczy Polki ze startów w najbliższych tygodniach. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Aleksandra Mirosław szykuje się do Mistrzostw Europy. „Świat goni, ale ja też nie śpię!”

15 sierpnia reprezentacja Polski z rekordzistką świata we wspinaczce na szybkość na czele, czyli Aleksandrą Mirosław, wystartuje w Mistrzostwach Europy w Monachium. Lublinianka ostatnie...