Natalia Kaczmarek i Ewa Swoboda na podium Diamentowej Ligi w Paryżu

Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek i Ewa Swoboda na podium Diamentowej Ligi w Paryżu

Za nami emocjonujący mityng Diamentowej Ligi w Paryżu. Na podium rywalizację w swoich konkurencjach ukończyły Natalia Kaczmarek i Ewa Swoboda. Pierwsza z nich zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów. Na finiszu zaledwie o 0,02 sekundy uległa mistrzyni świata Marileidy Paulino. Ewa Swoboda zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów. W rzucie młotem (bez rangi diamentowej) wygrał Paweł Fajdek, który wyprzedził Wojciecha Nowickiego. W zawodach oglądaliśmy jeszcze kilkoro Polaków.

Natalia Kaczmarek druga w Paryżu

Polska specjalistka od 400 metrów Natalia Kaczmarek potwierdza dobre przygotowanie do sezonu. Na mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu ponownie pobiegła bardzo szybko. Finiszowała z czasem 49.82, co dało jej drugie miejsce. Zaledwie o 0,02 sekundy przegrała z mistrzynią świata Marileidy Paulino z Dominikany. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Salwa Eid Naser z Bahrajnu, której zmierzono taki sam czas jak Polsce. Ten finisz był bardzo emocjonujący. Nie tak dawno Natalia Kaczmarek została mistrzynią Europy i pobiła rekord Polski

Trzecie miejsce Ewy Swobody

Również na podium zawody Diamentowej Ligi zakończyła Ewa Swoboda. Polska sprinterka świetnie zaprezentowała się na dystansie 100 metrów. Finiszowała z czasem 11.16. Dało jej to brązowy medal. Najlepsza okazała się Patrizia Van der Weken z Luksemburga, której zmierzono czas 11.06. Drugie miejsce zajęła Gina Mariam Bass Bittaye z Gambii z wynikiem 11.09.

Zwycięstwo Pawła Fajdka

W Paryżu rozegrano także konkurs rzutu młotem mężczyzn, choć nie miał on rangi Diamentowej Ligi. W nim zwyciężył Paweł Fajdek, który w najlepszej próbie uzyskał 77.13. Drugie miejsce zajął mistrz Europy z Rzymu Wojciech Nowicki z wynikiem 75.17. Podium uzupełnił Ukrainiec Mykhayło Kokhan z wynikiem 75.13.

Podczas mityngu w Paryżu oglądaliśmy jeszcze kilkoro Polaków. Publiczności pokazali się m.in.: Alicja Konieczek (7. miejsce na 3000 metrów z przeszkodami), Marcin Krukowski (10. w rzucie oszczepem), Piotr Lisek (7. w skoku wzwyż) i Damian Czykier (odpadł w półfinale na 110 metrów przez płotki). Patryk Sieradzki i Martyna Galant pełnili rolę pacemakerów na dłuższych dystansach.