STS KOD PROMOCYJNY

Rośnie forma Natalii Kaczmarek. Podsumowanie 70. Memoriału Kusocińskiego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaRośnie forma Natalii Kaczmarek. Podsumowanie 70. Memoriału Kusocińskiego

Za nami emocjonujący 70. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Zakończył się on efektownym zwycięstwem Natalii Kaczmarek, która potwierdza rosnącą formę przed igrzyskami. Na najwyższym miejscu podium w swoich konkurencjach stawali także: Oliwer Wdowik, Filip Rak, Damian Czykier i Robert Sobera. Zapraszamy na podsumowanie występów biało-czerwonych na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

Dobry bieg Kaczmarek i zasłużone zwycięstwo

Jedną z największych gwiazd sobotniego memoriału była Natalia Kaczmarek. Polka potwierdziła dobre przygotowanie do sezonu i wygrała bieg na 400 metrów. Zrobiła to z czasem 50.42 i o ponad sekundę wyprzedziła drugą na mecie Brytyjkę Laviai Nielsen. Podium uzupełniła Susanne Gogl-Wallli z Austrii, a tuż za nią finiszowała Marika Popowicz-Drapała. 

Polskie wygrane w Chorzowie

Poza Natalią Kaczmarek w Chorzowie oglądaliśmy jeszcze cztery polskie zwycięstwa. Eksplodowała forma Filipa Raka, który nieoczekiwanie wygrał bieg na 1500 metrów. Młody Polak finiszował z czasem 3:33.74 i zakwalifikował się na ME w Rzymie. Niewiele zabrakło mu do kwalifikacji olimpijskiej. Filip Rak uzyskał trzeci wynik w historii polskich startów na tym dystansie. 


Czytaj więcej o lekkoatletyce:


Na 100 metrów najlepszy był Oliwer Wdowik z czasem 10.23. Zaledwie o 0,02 sekundy wyprzedził Brytyjczyka Nethaneela Mitchella-Blake’a. Cenne zwycięstwo odniósł również Damian Czykier na 110 metrów przez płotki. Z czasem 13.56 o 0,03 sekundy wyprzedził Holendra Marka Heidena. Podium uzupełnił Jakub Szymański. Na najwyższym stopniu podium stanął także tyczkarz Robert Sobera. Dokonał tego wspólnie z Grekiem Ammanouilem Karalisem. Obaj zaliczyli 5.72. 

Kto jeszcze stanął na podium?

Oczywiście w Chorzowie wielu Polaków oglądaliśmy na niższych stopniach podium. Tak było m.in. w konkurencjach rzutowych. Anita Włodarczyk rzuciła 71.16, co dało jej trzecie miejsce w rzucie młotem. Wśród panów drugą pozycję zajął Paweł Fajdek z wynikiem 77.23. Znów wygrał świetny Kanadyjczyk Ethan Katzberg (79.12). Konrad Bukowiecki i Michał Haratek zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce w rywalizacji kulomiotów. Wśród pań druga była Klaudia Kardasz. W rzucie oszczepem coraz lepiej spisuje się wracająca po kontuzji Maria Andrejczyk. Tym razem była druga z wynikiem 62.20. 

Na 200 metrów drugi finiszował Albert Komański, a tuż za nim linię mety przeciął Łukasz Żok. Trzecie miejsce w rywalizacji na 100 metrów kobiet zajęła Magdalena Stefanowicz. Na dwukrotnie dłuższym dystansie druga była Krystsina Tsimanouskaya, która oficjalnie występuje pod polską flagą. Klaudia Wojtunik zajęła dobre trzecie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki. Za nami dobre występy Polaków. Wielu z nich potwierdziło zwyżkującą formę, co ma znacznie w kontekście zbliżających się igrzysk olimpijskich w Paryżu. Memoriał Janusza Kusocińskiego miał rangę World Athletics Continental Tour – Silver.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...