STS KOD PROMOCYJNY

Wojciech Nowicki na podium w Nairobi. Paweł Fajdek tuż za nim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki na podium w Nairobi. Paweł Fajdek tuż za nim

Wojciech Nowicki rzucił 79.14 i zajął trzecie miejsce w otwierających sezon rzutu młotem zawodach w Nairobi w Kenii. Tuż za podium z wynikiem 75.82 uplasował się Paweł Fajdek. Otwarcie sezonu tradycyjnie nastąpiło na mityngu Kip Keino Classic. W sobotę 20 kwietnia bezkonkurencyjny był Kanadyjczyk Ethan Katzberg, który rzucił aż 84.38. To najlepszy wynik na świecie od 16 lat. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold.

Dobre rozpoczęcie sezonu w wykonaniu polskich młociarzy

Sezon reprezentantów Polski w rzucie młotem rozpoczął się w dalekiej Kenii. Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek wystartowali w silnie obsadzonym mityngu Kip Keino Classic. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold. Od początku bezkonkurencyjny był Kanadyjczyk Ethan Katzberg, który wygrał z wynikiem 84.38. To najdalszy rzut na świecie od 16 lat. W ten sposób Katzberg zasygnalizował, że sezon olimpijski może należeć do niego i z pewnością ma chrapkę na złoto w Paryżu.


Czytaj więcej o lekkoatletyce:


Z dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski. Wojciech Nowicki rzucał daleko i równo. W najlepszej próbie osiągnął wynik 79.14, co dało mu trzecie miejsce. Przed nim znalazł się jeszcze Ukrainiec Mykhaylo Kokhan z wynikiem 80.76. Na czwartym miejscu zmagania zakończył nasz multimedalista mistrzostw świata Paweł Fajdek. W najlepszej próbie rzucił 75.82 i nieco brakowało mu do najlepszych. Przed nim jednak jeszcze kilka tygodni treningów przed igrzyskami olimpijskimi. W zawodach w Kenii wystartowali jeszcze m.in. Hilmar Örn Jonsson i Mostafa Elgamel. 

Paweł Fajdek wypad z czołowej 10 wszechczasów

Świetny występ Ethana Katzberga sprawił, że przesunął się on na dziewiąte miejsce w historii rzutu młotem. Wyraźnie poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy, który przed zawodami w Kenii wynosił 81.25. Niestety z czołowej 10 wszechczasów wypadł Paweł Fajdek, który najdalej w swojej karierze rzucił 83.93. Po mityngu Kip Keino Classic zajmuje 11. miejsce w tym zestawieniu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...