STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Natalii Kaczmarek na otwarcie cyklu Diamentowej Ligi w Xiamen

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDrugie miejsce Natalii Kaczmarek na otwarcie cyklu Diamentowej Ligi w Xiamen

Natalia Kaczmarek znakomicie weszła w sezon Diamentowej Ligi. Polka zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów w zawodach rozegranych w chińskim Xiamen. Finiszowała ze znakomitym czasem 50.29 i przegrała tylko z mistrzynią świata Mariledy Paulino z Dominikany. Dla Natalii Kaczmarek to najszybsze otwarcie sezonu w karierze. To też dobry prognostyk przed Igrzyskami Olimpijskimi 2024. 

Świetny start i drugie miejsce Kaczmarek w Xiamen

W sobotę 20 kwietnia w chińskim Xiamen zainaugurowano tegoroczną edycję cyklu Diamentowej Ligi. W zawodach oglądaliśmy Natalię Kaczmarek, czyli naszą wicemistrzynię świata z Budapesztu z ubiegłego roku. Polka zanotowała kapitalne wejście w sezon na stadionie otwartym. W Xiamen finiszowała na drugim miejscu z czasem 50.29. Do tej pory nigdy tak szybko nie biegała na tym etapie sezonu. Bez wątpienia to dobry prognostyk przed kolejnymi tygodniami i kluczowymi startami w wykonaniu naszej reprezentantki. 


Na otwarcie Diamentowej Ligi szybsza od Natalii Kaczmarek była tylko aktualna mistrzyni świata Mariledy Paulino z Dominikany. Jej zmierzono czas 50.08. Podium uzupełniła Amerykanka Britton Wilson, która finiszowała z czasem 51.26, czyli blisko o sekundę gorszym od Polki. W zawodach Xiamen oglądaliśmy jeszcze dwójkę biało-czerwonych: Patryka Sieradzkiego i Anetę Lemiesz. Oboje pełnili rolę biegaczy rozprowadzających na długich dystansach i nie dokończyli swoich startów.

Natalia Kaczmarek wystartuje w Nassau

Natalia Kaczmarek bezpośrednio z zawodów w Xiamen uda się do Miami. Tam weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata sztafet. Tegoroczne World Athletics Relays odbędą się 4-5 maja w Nassau na Bahamach. Dla biało-czerwonych to bardzo ważny start, ponieważ jednocześnie ma rangę sztafetowych kwalifikacji olimpijskich. Kolejne zawody Diamentowej Ligi zaplanowano na 27 kwietnia i odbędą się one w Szanghaju. Na ten moment nie wiadomo, czy zobaczymy w nich biało-czerwonych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...