STS KOD PROMOCYJNY

Natalia Kaczmarek wicemistrzynią świata na 400 metrów. Świetny bieg Polki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek wicemistrzynią świata na 400 metrów. Świetny bieg Polki

Natalia Kaczmarek osiągnęła swój największy indywidualny sukces i została wicemistrzynią świata w biegu na 400 metrów. Polka kapitalnie zaprezentowała się w biegu finałowym w Budapeszcie, gdzie linię mety przecięła z wynikiem 49,57. Tego dnia poza zasięgiem reszty stawki była Marileidy Paulino, która z wynikiem 48,76 pobiła rekord Dominikany. Podium uzupełniła Sada Williams z Barbadosu.

Spokojny początek i doskonały finisz Natalii Kaczmarek 

Nasza specjalistka od dystansu 400 metrów przyzwyczaiła nas do tego, że swoje biegi rozpoczyna spokojnie. Tak też było w wielkim finale mistrzostw świata rozgrywanych w Budapeszcie. Polka długo plasowała się w drugiej połowie stawki. Na ostatnią prostą wybiegała w okolicach piątej pozycji. Popisała się jednak doskonałym finiszem, dzięki czemu wyprzedzała kolejne rywalki. Niestety tym razem Dominikanka Marileidy Paulino była nie do pokonania i wygrała z przewagą kilku metrów. Ponadto z wynikiem 48,76 pobiła rekord Dominikany. 

Polka do końca walczyła o medal i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Osiągnęła wynik 49,57, czyli jeden z najlepszych w swojej karierze. Zaledwie 0,03 sekundy za Natalią Kaczmarek finiszowała Sada Williams z Barbadosu, która stanęła na najniższym stopniu podium. Kolejne miejsca w finale zajęły: Rhasidat Adeleke (Irlandia), Cynthia Bolingo (Belgia), Lieke Klaver (Holandia), Candice McLeod (Jamajka) i Talitha Diggs (USA). 

Drugi medal biało-czerwonych w Budapeszcie

Dla Natalii Kaczmarek indywidualny tytuł wicemistrzyni świata to największy sukces w dotychczasowej karierze. Polka ma też na koncie złoto i srebro olimpijskie z Tokio, jednak medale te zdobywała w sztafetach. Natalia Kaczmarek wywalczyła drugi medal dla Polski na mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Budapeszcie. Wcześniej wicemistrzem świata w rzucie młotem został Wojciech Nowicki. Impreza zakończy się 27 sierpnia i Polacy wystartują jeszcze w kilku konkurencjach medalowych. Liczymy na to, że to nie koniec medalowych zdobyczy biało-czerwonych w Budapeszcie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...