STS KOD PROMOCYJNY

Kobieca sztafeta 4×400 z wicemistrzostwem świata sztafet na Bahamach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKobieca sztafeta 4x400 z wicemistrzostwem świata sztafet na Bahamach

Za nami udane mistrzostwa świata sztafet lekkoatletycznych. Kobieca reprezentacja na 4×400 metrów wywalczyła srebrny medal, ustępując tylko Amerykankom. W składzie Aniołków Matusińskiego pobiegły: Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek. To nie jedyny sukces biało-czerwonych w Nassau. Łącznie nasze sztafety wywalczyły na Bahamach cztery kwalifikacje na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. 

Świetny start i wicemistrzostwo świata sztafet Aniołków Matusińskiego

Na dalekich Bahamach rozegrano mistrzostwa świata sztafet lekkoatletycznych. Dla wielu reprezentacji była to ostatnia szansa na wywalczenie przepustki olimpijskiej. Najlepiej z polskich drużyn spisała się kobieca sztafeta 4×400 metrów pod przewodnictwem trenera Aleksandra Matusińskiego. Zespół ten wywalczył wicemistrzostwo świata w Nassau. W finale pobiegły: Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek.


Czytaj więcej o lekkoatletyce:


Polska drużyna od początku spisywała się świetnie. Już w biegu eliminacyjnym pobiegła na tyle dobrze, że zapewniła sobie awans na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu oraz awansowała do finału. Tam również pobiegła znakomicie. Do końca walczyła o medal i finiszowała na drugim miejscu. W ten sposób biało-czerwone wywalczyły wicemistrzostwo świata sztafet. Polki finiszowały z czasem 3:24.71. Pierwsze miejsce zajęły Amerykanki z czasem 3:21.70, a na trzecim miejscu podium stanęły Kanadyjki z wynikiem 3:25.17.

Łącznie cztery kwalifikacje sztafet na igrzyska olimpijskie

W Nassau polskie sztafety spisały się bardzo dobrze. Łącznie uzyskaliśmy tam cztery przepustki na igrzyska olimpijskie. Poza kobiecą sztafetą na 4×400 metrów, awans do Paryża wywalczyły również sztafety: męska na 4×400 metrów, kobieca 4×100 metrów oraz mieszana 4×400 metrów. Kwalifikacji nie uzyskali tylko mężczyźni w biegu na 4×100 metrów. Mają jeszcze szanse na awans z rankingu. Pozostały tylko dwa miejsca i wszystkie kwalifikacje poznamy 30 czerwca. Kolejne mistrzostwa świata sztafet odbędą się w maju 2025 roku w Chinach.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...