STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Lisek zwyciężył w cyklu World Indoor Tour Gold

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPiotr Lisek zwyciężył w cyklu World Indoor Tour Gold

Reprezentant Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek zwyciężył w lekkoatletycznym cyklu World Indoor Tour Gold. To halowy odpowiednik Diamentowej Ligi. Polak zwycięstwo przypieczętował w ostatnim mityngu w Madrycie, gdzie również sięgnął po wygraną. W stolicy Hiszpanii dobrze spisała się też Pia Skrzyszowska, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki. 

Wysoka forma Piotra Liska

Piotr Lisek od początku tego sezonu znajduje się w dobrej dyspozycji. Na początku lutego zwyciężył w mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu. Kilka dni później świetnie zaprezentował się w Lievin, gdzie zajął trzecie miejsce. Dzięki temu awansował na pozycję lidera cyklu World Indoor Tour Gold. Później startował jeszcze w zawodach niższej rangi we francuskim Roubaix, gdzie skoczył 5.82. To najlepszy wynik Polaka w hali od pięciu lat. 

Ostatnie zawody cyklu World Indoor Tour Gold rozegrano 23 lutego w Madrycie. Piotr Lisek był już pewny zwycięstwa w cyklu, ponieważ z udziału w mityngu zrezygnowali jego najwięksi konkurenci. Polak potwierdził dobrą dyspozycję i ponownie wygrał. Tym razem skoczył 5.70. Następnie próbował jeszcze poprawić ten wynik, jednak próby na 5.80 okazały się nieskuteczne. Z Madrytu wyjedzie jednak w dobrym humorze. Wygrał mityng oraz cały cykl, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Świata w Glasgow.

Pia Skrzyszowska na podium

W Hiszpanii oglądaliśmy jeszcze Pię Skrzyszowską. Nasza sprinterka z powodzeniem startowała na 60 metrów przez płotki. W swoim biegu eliminacyjnym zajęła drugie miejsce z wynikiem 7.83 i awansowała dalej. Finał to kolejny dobry bieg w jej wykonaniu. Znów zmierzono jej czas 7.83. Dało to trzecie miejsce w mocno obsadzonych zawodach. Zwyciężyła niesamowita Devynne Charlton z Bahamów z czasem 7.68. Drugie miejsce zajęła Holenderka Nadine Visser z czasem 7.78. Przed Polakami ostatnie dni przed startem Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce. Te odbędą się w dniach 1-3 marca w szkockim Glasgow. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...