STS KOD PROMOCYJNY

Rekord Polski Damiana Czykiera i bezkonkurencyjna Pia Skrzyszowska na zakończenie MP w lekkoatletyce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaRekord Polski Damiana Czykiera i bezkonkurencyjna Pia Skrzyszowska na zakończenie MP w...

Kapitalnie zakończyły się Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce w Suwałkach. Ostatniego dnia Damian Czykier pobił rekord Polski w biegu na 110 metrów przez płotki. Na tym samym dystansie Pia Skrzyszowska zrobiła życiówkę. Ponadto złote medale w swoich konkurencjach wywalczyli m.in.: Maria Andrejczyk i Marcin Krukowski (rzut oszczepem), Michał Haratyk (pchnięcie kulą) i Patryk Dobek (800 metrów). Zapraszamy na podsumowanie ostatniego dnia Mistrzostw Polski w Suwałkach. 

Damian Czykier z rekordem Polski

Ostatnie tygodnie to wysoka i rosnąca forma Damiana Czykiera, co potwierdzał podczas międzynarodowych startów. Tym razem w Suwałkach pobiegł najlepiej w karierze i ustanowił nowy rekord Polski na 110 metrów przez płotki. Czas 13.25 to wynik zaledwie o 0,01 sekundy lepszy od dotychczasowego rekordu Artura Nogi. Damian Czykier zasłużenie został mistrzem Polski. Srebrny medal z minimum na Mistrzostwa Europy zdobył Jakub Szymański, a trzeci był Jakub Bujak. 

Pia Skrzyszowska z kolejną życiówką

Wśród kobiet na dystansie 100 metrów przez płotki bezkonkurencyjna była Pia Skrzyszowska. Młoda Polka minęła metę z czasem 12.62, co jest jej nowym rekordem życiowym, a także najlepszym wynikiem w historii Polski w kategorii do lat 23. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczyła Klaudia Siciarz, a brązowy Klaudia Wojtunik. 

Michał Haratyk lepszy od Konrada Bukowieckiego

W Suwałkach duże emocje towarzyszyły rywalizacji kulomiotów. Tu zdecydowanie najlepszy okazał się Michał Haratyk. Wynik 21.17 metra to najlepsze pchnięcie w tym sezonie i jednocześnie minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Konrad Bukowiecki, a trzeci był Jakub Szyszkowski. 

Świetna walka Patryka Dobka i Mateusza Borkowskiego

Bardzo ciekawie przebiegała również rywalizacja mężczyzn na 800 metrów. Tu do ostatnich metrów o tytuł mistrza Polski walczyli Patryk Dobek i Mateusz Borkowski. Ostatecznie lepszy był medalista olimpijski z Tokio i z czasem 1:53.50 wygrał o zaledwie 0,01 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Lewalski. 

Maria Andrejczyk i Marcin Krukowski mistrzami w oszczepie

Bez większych niespodzianek toczyła się rywalizacja w oszczepie. Wśród kobiet ponownie najlepsza okazała się Maria Andrejczyk, która rzuciła 57.53 i przed własną publicznością świętowała sukces. Drugie miejsce zajęła Karolina Bołdysz, a trzecie Klaudia Regin. Marcin Krukowski z najlepszym wynikiem w sezonie 80.44 wygrał rywalizację mężczyzn. Drugie miejsce zajął Eryk Kołodziejczak, a trzecie Piotr Lebioda. 

W rywalizacji w skoku wzwyż zabrakło Norberta Kobielskiego, którego wykluczył uraz. Pod jego nieobecność najlepszy okazał się Mateusz Kołodziejski. Kolejne miejsca zajęli Mikołaj Szczęsny i Sebastian Moszczyński. 

Komplety medali ostatniego dnia Mistrzostw Polski

Za nami tegoroczne Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, które odbyły się w Suwałkach. Poniżej przedstawiamy komplety medali z ostatniego dnia. Kolejność zawodnik od złotego do brązowego medalu. 

Mężczyźni

  • skok wzwyż: Mateusz Kołodziejski, Mikołaj Szczęsny, Sebastian Moszczyński;
  • rzut oszczepem: Marcin Krukowski, Eryk Kołodziejczak, Piotr Lebioda;
  • pchnięcie kulą: Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki, Jakub Szyszkowski;
  • bieg na 200 metrów: Łukasz Żok, Patryk Wykrota, Przemysław Kozłowski;
  • bieg na 800 metrów: Patryk Dobrek, Mateusz Borkowski, Kacper Lewalski;
  • bieg na 5000 metrów: Patryk Kozłowski, Mateusz Gos, Aleksander Wiącek;
  • bieg na 110 metrów przez płotki: Damian Czykier, Jakub Szymański, Jakub Bujak;
  • sztafeta 4×400 metrów: OŚ AZS Poznań, KS AZS AWF Katowice, AZS UMCS Lublin.

Kobiety

  • skok w dal: Roksana Jędraszak, Anna Matuszewicz, Anna Rugowska;
  • rzut oszczepem: Maria Andrejczyk, Karolina Bołdysz, Klaudia Regin;
  • bieg na 200 metrów: Martyna Kotwiła, Nikola Horowska, Marika Popowicz-Drapała;
  • bieg na 800 metrów: Anna Wielgosz, Margarita Koczanowa, Adrianna Czapla;
  • bieg na 5000 metrów: Angelika Mach, Beata Topka, Renata Pliś;
  • bieg na 100 metrów przez płotki: Pia Skrzyszowska, Klaudia Siciarz, Klaudia Wojtunik;
  • sztafeta 4×400 metrów: AZS UMCS Lublin, KS AZS AWF Warszawa, KS AZS AWF Kraków.
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...