Anita Włodarczyk wicemistrzynią Europy

Strona głównaLekkoatletykaAnita Włodarczyk wicemistrzynią Europy

Anita Włodarczyk została wicemistrzynią Europy w rzucie młotem. Nasza multimedalistka olimpijska w najlepszej próbie rzuciła 72.92 i prowadziła. Niestety wyprzedziła ją Włoszka Sara Fantini, której młot poszybował aż na odległość 74.18. Podium uzupełniła Francuzka Rose Loga. W finale oglądaliśmy jeszcze Malwinę Kopron i Katarzynę Furmanek, które zajęły kolejno 7. i 11. miejsce. Anita Włodarczyk w Rzymie wywalczyła pierwszy medal mistrzostw Europy od 2018 roku.

Rosnąca forma Anity Włodarczyk i srebro w Rzymie

Wiedzieliśmy o tym, że w ostatnim czasie Anita Włodarczyk daleka jest od swojej życiowej formy. Zmagała się z urazami, które wpłynęły negatywnie na jej plan przygotowań do igrzysk olimpijskich. Nie zmieniało to jednak faktu, że nawet w nieco słabszej formie stać było ją na walkę o medal w Rzymie. Od początku zawodów pokazywała solidną formę i regularnie rzucała ponad 71 metrów. Po trzech próbach spadła jednak na czwarte miejsce. Wówczas Polka popisała się świetnym rzutem. Jej młot poszybował na odległość 72.92 metra. Dzięki temu Polka ponownie wskoczyła na pierwsze miejsce

Niestety nie udało się go utrzymać. Lepiej dysponowana była Włoszka Sara Fantini. Ta przed własną publicznością rzucała świetnie. Skończyła z wynikiem 74.18 i pewnym złotym medalem. Anita Włodarczyk została wicemistrzynią Europy, wracając na te zawody po kilku latach nieobecności. To dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi. Siódme miejsce w konkursie rzutu młotem zajęła Malwina Kopron (69.72), a na 11. pozycji uplasowała się Katarzyna Furmanek (67.50).

Awans Polski w klasyfikacji medalowej

Do końca mistrzostw Europy w Rzymie pozostały już tylko dwa dni. Po poniedziałkowych startach biało-czerwoni awansowali na czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Spora w tym zasługa Natalii Kaczmarek, która wywalczyła złoto na 400 metrów. Swoją cegiełkę dołożyła też Anita Włodarczyk. Wcześniej mistrzem Europy w rzucie młotem został Wojciech Nowicki, a medale dla Polski zdobywali jeszcze: Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Michał Haratyk. Na ten moment to sześć krążków: dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe.