STS KOD PROMOCYJNY

Piąty chiński klub Adriana Mierzejewskiego!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiąty chiński klub Adriana Mierzejewskiego!

Adrian Mierzejewski zmienił klub. Doświadczony pomocnik w nowym sezonie bronić będzie barw zespołu Henan Songshan Longmen. To piąty chiński klub polskiego piłkarza, którego możemy nazwać prawdziwym futbolowym obieżyświatem.

Już ponad dekadę trwają wojaże Adriana Mierzejewskiego, który do 2011 roku grał w polskiej lidze, m.in. w Polonii Warszawa czy Wiśle Płock. Były reprezentant Polski w 2011 roku podpisał kontrakt z tureckim Trabzonsporem, a potem… karuzela ruszyła. Ale zanim do tego wrócimy, warto zatrzymać się na najnowszej zmianie barw klubowych.

Jedyny taki obcokrajowiec w lidze chińskiej

„Mierzej” nadal grać będzie w chińskiej lidze, ale od nowego sezonu będzie piłkarzem Henan Songshan Longmen, czyli dziesiątą drużyną poprzednich rozgrywek. Dla Mierzejewskiego będzie to piąty chiński klub i tym samym stał się on pierwszym zagranicznym zawodnikiem, który reprezentował aż tyle różnych zespołów z tamtejszej ligi. Od 2018 roku polski pomocnik grał dla Changchun Yatai, Chongqing Lifan, Guangzhou R&F oraz Shanghai Shenhua. W tym ostatnim klubie w 16 meczach strzelił pięć goli.

Mierzejewski grał w różnych krajach

Łącznie w lidze chińskiej „Mierzej” może pochwalić się 80. rozegranymi meczami, 20. golami i 28. asystami. Zanim obecny 35-latek trafił do Chin grał m.in. we wspomnianej Turcji, Arabii Saudyjskiej, Emiratach Arabskich, czy w Australii. Trzeba przyznać, że zawodnik wybrał sobie ciekawą ścieżkę kariery i nadal ją kontynuuje.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...