STS KOD PROMOCYJNY

Beach soccer: Polska – Litwa 3:1. Zwycięstwo na początek eliminacji MŚ

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaBeach soccer: Polska - Litwa 3:1. Zwycięstwo na początek eliminacji MŚ

Łatwo nie było, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Reprezentacja Polski pokonała Litwę w pierwszym meczu turnieju eliminacji mistrzostw świata w beach soccerze. Jeśli w czwartek biało-czerwoni pokonają Ukrainę, to zapewnią sobie udział w ćwierćfinale.

Reprezentacja Polski miała prawo być zmęczona, nie tylko podróżą do Baku, gdzie odbywa się turniej kwalifikacyjny, ale również ostatnimi meczami podczas Igrzysk Europejskich. Tam biało-czerwoni zajęli ostatnie, ósme miejsce.

Teraz stawka jest dużo większa, bo cztery najlepsze drużyny eliminacji zagrają na MŚ. Polsce w przeszłości udało się to dwukrotnie, w 2006 roku i 2017. Pierwszy krok w tym kierunku został wykonany, bo biało-czerwoni pokonali najsłabszą w grupie Litwę 3:1. W czwartek Polska zagra z mocniejszą Ukrainą. Zwycięstwo zapewni udział Polsce w ćwierćfinale, który zadecyduje o awansie na mistrzostwa świata. W piątek, na zakończenie fazy grupowej Polska zagra z Hiszpanią.

Turniej finałowy mistrzostw świata w piłce plażowej zostanie rozegrany w dniach 15-25 lutego 2024 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...