Beach soccer: Polska – Litwa 3:1. Zwycięstwo na początek eliminacji MŚ

Strona głównaPiłka nożnaBeach soccer: Polska - Litwa 3:1. Zwycięstwo na początek eliminacji MŚ

Łatwo nie było, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Reprezentacja Polski pokonała Litwę w pierwszym meczu turnieju eliminacji mistrzostw świata w beach soccerze. Jeśli w czwartek biało-czerwoni pokonają Ukrainę, to zapewnią sobie udział w ćwierćfinale.

Reprezentacja Polski miała prawo być zmęczona, nie tylko podróżą do Baku, gdzie odbywa się turniej kwalifikacyjny, ale również ostatnimi meczami podczas Igrzysk Europejskich. Tam biało-czerwoni zajęli ostatnie, ósme miejsce.

Teraz stawka jest dużo większa, bo cztery najlepsze drużyny eliminacji zagrają na MŚ. Polsce w przeszłości udało się to dwukrotnie, w 2006 roku i 2017. Pierwszy krok w tym kierunku został wykonany, bo biało-czerwoni pokonali najsłabszą w grupie Litwę 3:1. W czwartek Polska zagra z mocniejszą Ukrainą. Zwycięstwo zapewni udział Polsce w ćwierćfinale, który zadecyduje o awansie na mistrzostwa świata. W piątek, na zakończenie fazy grupowej Polska zagra z Hiszpanią.

Turniej finałowy mistrzostw świata w piłce plażowej zostanie rozegrany w dniach 15-25 lutego 2024 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...