STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Bednarek znów „Świętym”. Koniec wypożyczenia do Aston Villi

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąBednarek znów "Świętym". Koniec wypożyczenia do Aston Villi

Koniec nieudanej przygody Jana Bednarka w Aston Villi. Wypożyczenie polskiego obrońcy zostało skrócone i zawodnik wraca do innego klubu Premier League – Southampton. Czy w końcu zacznie grać częściej?

Jan Bednarek jeszcze nie tak dawno był podstawowym obrońcą reprezentacji Polski i wyróżniającym się zawodnikiem Southampton. W pewnym jednak momencie i w „Świętych” nie było najlepiej. Roczne wypożyczenie do Aston Villi wydawało się ciekawym wyborem, ale po pół roku wiemy już, że był to fatalny wybór. Bednarek w klubie z Birmingham rozegrał tylko pięć meczów w Premier League i dwa w pucharze. Nie znalazł uznania w oczach trenera.

Teraz pomocną dłoń wyciągnęło walczące o utrzymanie Southampton, które skróciło okres wypożyczenia.

Trudno jednak spodziewać się, że Bednarek od raz ustanie się graczem wyjściowego składu. Może z tym być kłopot, ale i tak w ekipie „Świętych” Polak ma większe szanse na grę, a przecież bardzo liczy na niego reprezentacja Polski. Najbliższe tygodnie pokażą czy powrót do kolejna nietrafiona decyzja ostatnio, czy jednak najlepsze z możliwych rozwiązań. Przypomnijmy, że wcześniej Bednarek rozegrał dla Southampton 153 mecze.

ZOBACZ TAKŻE: Premier League: gdzie oglądać

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...