STS KOD PROMOCYJNY

Dwóch reprezentantów narzeka na urazy po meczu z Meksykiem. Zdążą na Arabię?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuDwóch reprezentantów narzeka na urazy po meczu z Meksykiem. Zdążą na Arabię?

Kilku piłkarzy reprezentacji Polski jest poobijanych po meczu z Meksykiem, ale największy dyskomfort odczuwają Bartosz Bereszyński i Krystian Bielik. Selekcjoner Czesław Michniewicz liczy jednak, że do soboty wszyscy będą zdrowi i do jego dyspozycji.

Defensywna taktyka w meczu z Meksykiem oznaczała dużo biegania za piłką i przesuwania się. To kosztowało sporo sił, ale jak przyznał selekcjoner biało-czerwonych warunki klimatyczne nie były problemem. – Było znośnie, nikt nie narzekał – przyznał w środę trener Michniewicz.

Dwójka na zabiegach u lekarzy

Polscy dziennikarze przebywający w Katarze mieli okazję zadać kilka pytań selekcjonerowi. M.in. pytano o zdrowie kadrowiczów po inauguracyjnym meczu w Dosze. Okazuje się, że przeciążeniowe problemy ma dwójka piłkarzy.

Po meczu z Meksykiem problemy mają Bielik i Bereszyński. Nie wiem jeszcze dokładnie co to jest. Lekarze mówią, że będą gotowi na następny mecz, ale ja nie jestem przekonany

Czesław Michniewicz

Walczy o transfer?

Bartosz Bereszyński był jedną z jaśniejszych postaci w polskiej reprezentacji i z zadań defensywnych wywiązał się celująco. Jego brak w meczu z Arabią Saudyjską byłby sporym problemem, bo sztab szkoleniowy musiał zmieniać ustawienie całej defensywy. Poza tym, „Bereś” jest od baczną obserwacją skautów. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl transferem Polaka zainteresowana jest AS Roma, gdzie gra Nicola Zalewski, a trenerem jest Jose Mourinho.

Z kolei Krystian Bielik, to ważny gracz dla Czesława Michniewicza. Selekcjoner zna go z czasów pracy w reprezentacji młodzieżowej. Bielik w spotkaniu z Meksykiem pojawił się w drugiej połowie, ale kto wie czy jeśli będzie zdrowy, to w sobotę wyjdzie w podstawowym składzie.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...