STS KOD PROMOCYJNY

Urazy Bielika i Michalaka w wewnętrznym sparingu reprezentacji

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiUrazy Bielika i Michalaka w wewnętrznym sparingu reprezentacji

Dzień po zwycięstwie nad Walią 2:1, selekcjoner Czesław Michniewicz zorganizował wewnętrzną gierkę dla piłkarzy, którzy wczoraj grali mniej lub wcale. W spotkaniu „niebiescy” vs. „żółci” górą byli ci pierwsi, którzy wygrali 2:0. Strachu napędziła jednak kontuzja Krystiana Bielika…

Czesław Michniewicz i jego sztab nie tracą czasu i chcą w maksymalny sposób wykorzystać czerwcowe zgrupowanie. Z tego powodu w Warszawie w czwartkowe przedpołudnie odbył się wewnętrzny mecz kadrowiczów. Reprezentanci zostali podzieleni na dwa zespoły. Grano po 11, a dwie połowy trwały po 40 minut każda.

Linetty z dwoma golami

Meczu opisywać nie będziemy, ale na pewno wyróżnili się zwłaszcza pomocnicy i skrzydłowi. Mowa przede wszystkim o Karolu Linettym, który strzelił dwa gole, w tym jeden po rzucie karnym. Szymon Żurkowski, Przemysław Frankowski, czy Przemysław Płacheta równie zaplusowali u selekcjonera.

Kolano Bielika…

Największym minusem gierki były urazy. Meczu nie dokończył Konrad Michalak. Największy strach wzbudził Krystian Bielik. Zawodnik, który dopiero co wrócił po operacji kolana, w drugiej części meczu został zmieniony przez… Wojciecha Szczęsnego. Początkowo nie wiadomo było, jak poważny jest to uraz. Na szczęście po wieczornych badaniach napłynęły dobre wiadomości.

Niebiescy – Żółci 2:0

„Niebiescy”: Drągowski – Gumny, Wieteska, Kiwior, Pestka – Michalak, Linetty, Bielik (Szczęsny), Żurkowski, Kamiński (S. Szymański) – Świderski.

„Żółci”: Szczęsny (Skorupski) – Kędziora, Walukiewicz, Kamiński, Kun – Płacheta, D. Szymański, Zalewski, Frankowski, Grosicki – Piątek.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...