Urazy Bielika i Michalaka w wewnętrznym sparingu reprezentacji

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiUrazy Bielika i Michalaka w wewnętrznym sparingu reprezentacji

Dzień po zwycięstwie nad Walią 2:1, selekcjoner Czesław Michniewicz zorganizował wewnętrzną gierkę dla piłkarzy, którzy wczoraj grali mniej lub wcale. W spotkaniu „niebiescy” vs. „żółci” górą byli ci pierwsi, którzy wygrali 2:0. Strachu napędziła jednak kontuzja Krystiana Bielika…

Czesław Michniewicz i jego sztab nie tracą czasu i chcą w maksymalny sposób wykorzystać czerwcowe zgrupowanie. Z tego powodu w Warszawie w czwartkowe przedpołudnie odbył się wewnętrzny mecz kadrowiczów. Reprezentanci zostali podzieleni na dwa zespoły. Grano po 11, a dwie połowy trwały po 40 minut każda.

Linetty z dwoma golami

Meczu opisywać nie będziemy, ale na pewno wyróżnili się zwłaszcza pomocnicy i skrzydłowi. Mowa przede wszystkim o Karolu Linettym, który strzelił dwa gole, w tym jeden po rzucie karnym. Szymon Żurkowski, Przemysław Frankowski, czy Przemysław Płacheta równie zaplusowali u selekcjonera.

Kolano Bielika…

Największym minusem gierki były urazy. Meczu nie dokończył Konrad Michalak. Największy strach wzbudził Krystian Bielik. Zawodnik, który dopiero co wrócił po operacji kolana, w drugiej części meczu został zmieniony przez… Wojciecha Szczęsnego. Początkowo nie wiadomo było, jak poważny jest to uraz. Na szczęście po wieczornych badaniach napłynęły dobre wiadomości.

Niebiescy – Żółci 2:0

„Niebiescy”: Drągowski – Gumny, Wieteska, Kiwior, Pestka – Michalak, Linetty, Bielik (Szczęsny), Żurkowski, Kamiński (S. Szymański) – Świderski.

„Żółci”: Szczęsny (Skorupski) – Kędziora, Walukiewicz, Kamiński, Kun – Płacheta, D. Szymański, Zalewski, Frankowski, Grosicki – Piątek.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...