STS KOD PROMOCYJNY

Bielik zostaje w Anglii. Badania i trzyletni kontrakt

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaBielik zostaje w Anglii. Badania i trzyletni kontrakt

Krystian Bielik nadal będzie reprezentował barwy Birmingham City. Angielski klub zdecydował się na wykupienie reprezentanta Polski z ekipy Derby County. Bielik podpisze trzyletni kontrakt.

Jako pierwszy o tym poinformował portal meczyki.pl. Bielik w ostatnim sezonie był wypożyczony z Derby do Birmingham. Wystąpił w 35 meczach The Championship i dwóch pucharowych.W sumie strzelił gola i zaliczył asystę.

Tego lata jego przyszłość szybko się wyklarowała. Władze Birmingham City zdecydowały się na zatrzymanie Polaka w drużynie. Według nieoficjalnych informacji wynegocjowano kwotę miliona funtów wykupu, a Bielik po pomyślnym przejściu badań medyczny złożył podpis pod trzyletnim kontraktem. Birmingham City w sezonie 22/23 zajęło 17. miejsce (na zapleczu Premier League występują 24. zespoły).

ZOBACZ TAKŻE: Premier League: gdzie oglądać ligę angielską?

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...