Amerykanie potwierdzają: Adam Buksa kupiony przez Lens!

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąAmerykanie potwierdzają: Adam Buksa kupiony przez Lens!

Na transfer polskiego napastnika zanosiło się od kilku tygodniu. Rozmowy kontraktowe z RC Lens trochę trwały, ale w końcu jest oficjalna informacja. Buksa jest rekordowym transferem New England Revolution.

Adam Buksa w tym roku błyszczał formą strzelecką w lidze MLS. Jego dobra gra za oceanem nie uszła uwadze klubów z Europy. Od dawna mówiło się o zainteresowaniu z różnych stron, m.in. z Turcji czy Francji. New England Revolution oczekiwało jednak konkretnych pieniędzy za piłkarza, mówiło się o sumie 5-10 mln dolarów. Kwotę w tym przedziale zdecydowało się zapłacić francuskie RC Lens.

Buksa już ponad tydzień temu przyleciał do Francji, gdzie ustalał szczegółowe warunki kontraktu oraz przeszedł badania medyczne. Potwierdzenia nie było aż do teraz, gdy amerykański klub w mediach społecznościowych ogłosił pożegnanie z napastnikiem. Reprezentant Polski w NER rozegrał łącznie 73 spotkania i strzelił 35 goli.

RC Lens to klub, który ma „słabość” do polskich piłkarzy. W przeszłości grało ich wielu, a obecnie barwy reprezentują Przemysław Frankowski i Łukasz Poręba.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...