STS KOD PROMOCYJNY

Amerykanie potwierdzają: Adam Buksa kupiony przez Lens!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąAmerykanie potwierdzają: Adam Buksa kupiony przez Lens!

Na transfer polskiego napastnika zanosiło się od kilku tygodniu. Rozmowy kontraktowe z RC Lens trochę trwały, ale w końcu jest oficjalna informacja. Buksa jest rekordowym transferem New England Revolution.

Adam Buksa w tym roku błyszczał formą strzelecką w lidze MLS. Jego dobra gra za oceanem nie uszła uwadze klubów z Europy. Od dawna mówiło się o zainteresowaniu z różnych stron, m.in. z Turcji czy Francji. New England Revolution oczekiwało jednak konkretnych pieniędzy za piłkarza, mówiło się o sumie 5-10 mln dolarów. Kwotę w tym przedziale zdecydowało się zapłacić francuskie RC Lens.

Buksa już ponad tydzień temu przyleciał do Francji, gdzie ustalał szczegółowe warunki kontraktu oraz przeszedł badania medyczne. Potwierdzenia nie było aż do teraz, gdy amerykański klub w mediach społecznościowych ogłosił pożegnanie z napastnikiem. Reprezentant Polski w NER rozegrał łącznie 73 spotkania i strzelił 35 goli.

RC Lens to klub, który ma „słabość” do polskich piłkarzy. W przeszłości grało ich wielu, a obecnie barwy reprezentują Przemysław Frankowski i Łukasz Poręba.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...