Chile ostatnim sparingpartnerem polskiej kadry przed Mundialem

Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuChile ostatnim sparingpartnerem polskiej kadry przed Mundialem

Reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza zagra 16 listopada z Chile w ostatnim meczu towarzyskim przed Mistrzostwami Świata 2022 w Katarze. Spotkanie zostanie rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie, a sześć dni później biało-czerwoni rozpoczną zmagania na Mundialu. Informację o potwierdzeniu ostatniego sparingpartnera potwierdził prezes PZPN Cezary Kulesza w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Na oficjalny komunikat powinniśmy jednak chwilę poczekać. 

Krótkie zgrupowanie i mecz z Chile

W tym roku przygotowania do Mistrzostw Świata w piłce nożnej będą inne niż zwykle. Wszystko przez niecodzienny termin rozgrywania turnieju. Mundial w Katarze zostanie rozegrany na przełomie listopada i grudnia, a nie tak jak było do tej pory na przełomie czerwca i lipca. Wprowadza to niemałe zamieszania w przygotowania oraz organizację rozgrywek ligowych na całym świecie. Mecz z Chile będzie ostatnim sprawdzianem Polaków przed rozpoczęciem zmagań w grupie C MŚ, gdzie Polacy zmierzą się z: Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Spotkanie w Warszawie zostanie poprzedzone krótkim zgrupowaniem piłkarzy. Selekcjoner Czesław Michniewicz będzie miał mało czasu na przygotowanie drużyny, jednak w tej samej sytuacji są inni trenerzy. 

Dlaczego padło na Chile?

Wybór tego przeciwnika nie jest przypadkowy. Wszystko dlatego, że Chile to jedna z najlepszych drużyn z Ameryki Południowej w ostatnich latach. W jej kadrze roi się od gwiazd. Są to m.in.: Ben Diaz, Gary Medel, Alexis Sanchez, Arturo Vidal, Claudio Bravo i inni. Swoją grą zespół Chile nawiązuje do stylu prezentowanego przez Argentynę i Meksyk, czyli dwóch grupowych przeciwników Polaków na Mundialu w Katarze. To w dużej mierze zadecydowało o tym, że drużyna ta została wybrana na ostatniego sparingpartnera biało-czerwonych przed rozpoczęciem najważniejszego turnieju piłkarskiego czterolecia. Co ciekawe reprezentacja Chile, mimo swojego potencjału, nie zdołała zakwalifikować się na tę imprezę. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...