Constract Lubawa mistrzem Polski w futsalu

Strona głównaPiłka nożnaFutsalConstract Lubawa mistrzem Polski w futsalu

Tak pisze się historię. Piłkarze Constractu Lubawa wygrali przed własną publicznością z Rekordem Bielsko-Biała i sięgnęli po historyczne mistrzostwo Polski w futsalu. Zawodnicy z małego miasta na Warmii i Mazurach zdominowali finałową rywalizację i wygrali w serii 3:0. Ostatnie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2. To pierwsze mistrzostwo Polski zdobyte przez zawodników z Lubawy.

Ogromne emocje do samego końca

Trzeci mecz finałowej serii od początku do końca trzymał w napięciu. Zdecydowanie lepiej weszli w niego gracze Constractu Lubawa, którzy wygrali dwa poprzednie mecze i byli blisko historycznego mistrzostwa. W trzecim spotkaniu wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie za sprawą Ivana Feliza. Do przerwy gra była bardzo wyrównana i obie drużyny miały okazję do strzelenia gola. Tak się nie stało i po 20. minutach gry gospodarze prowadzili skromnie 1:0.

Po zmianie stron gra się zdecydowanie otworzyła. Piłkarze Rekordu Bielsko-Biała nie mieli już na co czekać, jeżeli chcieli zachować szanse na tytuł mistrzowski. Już w 22. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Mattheusa Ferreiry. Gospodarze zareagowali w najlepszy możliwy sposób. Najpierw w 31. minucie wyszli na prowadzenie po golu Jakuba Raszkowskiego, a dwie minuty później było 3:1 po bramce Ludgero Lopesa. Constract zbliżył się do tytułu. Kontaktową bramkę w 35. minucie zdobył jeszcze Mattheus Ferreira. Pod koniec bielszczanie wycofali bramkarza i rozpaczliwie walczyli o bramkę na wagę remisu. To wykorzystał Tomasz Kriezel. Trafił do pustej siatki i zapewnił swojej drużynie historyczne mistrzostwo Polski

Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 4:2 (1:0)

Wielki sukces Constractu

Dla Constractu Lubawa to historyczne mistrzostwo Polski. Zespół ten dopiero od sezonu 2019/20 występuje w Ekstraklasie. Od tego czasu dwukrotnie lubawianie zostawali wicemistrzami Polski i raz zdobyli brązowy medal. W międzyczasie sięgnęli również po Puchar Polski. Teraz przyszła pora na największy dotychczasowy sukces i zdobycie mistrzostwa kraju. Dzięki temu zespół z Lubawy zagra w przyszłym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów