STS KOD PROMOCYJNY

Constract Lubawa poznał rywali w I fazie grupowej Ligi Mistrzów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaFutsalConstract Lubawa poznał rywali w I fazie grupowej Ligi Mistrzów

Mistrzowie Polski piłkarze halowi Constractu Lubawa poznali rywali w I fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespół w województwa warmińsko-mazurskiego będzie gospodarzem tego turnieju. W nim zmierzy się z mistrzami Islandii, Norwegii i Kosowa. Rywalami Constractu Lubawa w dniach 22-27 sierpnia będą: Isbjorninn, Ulteira IL i FC Prisztina. Wydaje się, że faworytami do awansu do II fazy grupowej Ligi Mistrzów będą piłkarze halowi z Lubawy. 

Historyczny sukces i nagroda w postaci Ligi Mistrzów 

Kilka tygodni temu Constract Lubawa świętował swoje pierwsze i historyczne mistrzostwo Polski w futsalu. Teraz przyszła kolejna nagroda z tym związana. Zespół z małego miasteczka w województwie warmińsko-mazurskim zagra w I fazie grupowej Ligi Mistrzów. Od razu drużyna z Lubawy będzie gospodarzem tego turnieju, który zgodnie z terminami podanymi przez federację powinien odbyć się w dniach 22-27 sierpnia. 

W pierwszym turnieju mistrzowie Polski zmierzą się z drużynami: Isbjorninn (Islandia), Ulteira IL (Norwegia) i FC Prisztina (Kosowo). Na ten moment trudno ocenić potencjał tych zespołów, ponieważ na co dzień grają one w dość egzotycznych, jak na futsal, ligach. Wydaje się więc, że faworytami do awansu będą lubawiacy, którzy zagrają przed własną publicznością. Bezpośredni awans do II fazy rozgrywek wywalczy zwycięzca grupy. Ponadto dalej przejdzie też zespół z najlepszym bilansem z drugiego miejsca spośród wszystkich grup. 

Znamy potencjalnych rywali Constractu w II fazie

Od razu poznaliśmy także potencjalnych rywali Constractu Lubawa w II fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jeżeli mistrzowie Polski przejdą dalej, to w dniach 24-29 października będą rywalizowali na Litwie. Tam ich przeciwnikami będą: Żalgiris Wilno (Litwa), Kampuksen Dynamo (Finlandia) oraz zwycięzca grupy G w I fazie, czyli jedna z grona drużyn: FA Erewan (Armenia), AEL (Cypr), Futsal Minerva (Szwajcaria) i FC Fiorentino (San Marino). Wydaje się, że w przypadku awansu Constractu w II fazie również nie będzie stał na straconej pozycji i może powalczyć o przejście dalej. O wszystkim przekonamy się już w najbliższych tygodniach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...