STS KOD PROMOCYJNY

Czarni Sosnowiec z triumfem w Pucharze Polski kobiet

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSukcesy i rekordyCzarni Sosnowiec z triumfem w Pucharze Polski kobiet

Piłkarki Czarnych Sosnowiec po raz 13. w historii sięgnęły po Puchar Polski. W meczu finałowym pokonały zespół Śląska Wrocław (4:0). Dwie bramki zdobyła Martyna Wiankowska, a po jednym trafieniu dorzuciły Nikol Kaletka i Agnieszka Jędrzejewicz.

Mecz finałowy Pucharu Polski kobiet w piłce nożnej został rozegrany w Puławach. Piłkarki Czarnych Sosnowiec rozstrzygnęły losy spotkania w regulaminowym czasie gry, wygrywając ze Śląskiem Wrocław 4:0. Było to ich 13. trofeum w historii. Przed rokiem udało im się wywalczyć dublet, czyli zarówno puchar, jak i mistrzostwo kraju. W obecnym sezonie zajęły trzecie miejsce w Ekstralidze kobiet. Triumfowały zawodniczki TME UKS SMS Łódź, a srebro zgarnęły piłkarki Górnika Łęczna.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...