STS KOD PROMOCYJNY

Żarty się skończyły i apel o wiarę, czyli Czesław Michniewicz przed Polska – Arabia Saudyjska

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuŻarty się skończyły i apel o wiarę, czyli Czesław Michniewicz przed Polska...

W sobotę o godzinie 14:00 rozpocznie się mecz Polska – Arabia Saudyjska, który dla biało-czerwonych może być kluczowy w kwestii awansu lub jego braku z grupy C mundialu. Selekcjoner Czesław Michniewicz przed spotkaniem nie tylko mówił o rywalu, ale i nieporozumieniach z dziennikarzami.

Michniewicz nie może mówić o spokoju w Katarze. Jego osoba od dawna jest na świeczniku, a styl gry kadry nie przypadł do gustu większości dziennikarzom i kibicom.

Michniewicz vs. dziennikarze. Topór zakopany?

Na dodatek, gdy selekcjoner chciał dzień po meczu w luźnej formie porozmawiać z przedstawicielami mediów, to obróciło się przeciwko niemu. W efekcie czego konferencja prasowa poświęcona meczowi z Arabią, była w dużej części rozmową o atmosferze i łagodzeniu sytuacji. Czesław Michniewicz odniósł się do zamieszania wokół jego słów. – Po meczu z Meksykiem odbyła się luźna rozmowa. Pożartowaliśmy. Okazuje się, że nie warto żartować, bo z tych żartów powstają problemy. Niepotrzebnie tworzy się drugą rzeczywistość. My mamy fantastyczną atmosferę w środku reprezentacji, budujemy ją sami. Ale też ważna jest ta atmosfera na zewnątrz. Nie mamy wpływu co się o nas pisze. Żarty się jednak skończyły i będziemy rozmawiać tylko oficjalnie. Nic złego się nie dzieje. Tam gdzie jest problem, piszcie o tym. Tam gdzie go nie ma, nie róbcie – zaapelował selekcjoner.

Szanse 50 na 50?

Na szczęście w końcu rozmawiano o sprawach piłkarskich i kluczowym dla losów biało-czerwonych, sobotnim meczu z Arabią Saudyjską. Selekcjoner jest przekonany, że drużynę stać na lepszą grę i korzystny wynik.

Chcemy grać do przodu, chcemy zagrać odważniej. Jesteśmy przygotowani, aby zagrać w swój sposób. Uważam, że grają dwa równe zespoły. Kwestia dnia, dyspozycji tu zadecyduje. Do końca będziemy grali o awans.Zamknęliśmy temat meczu z Meksykiem. Wiemy co zrobić lepiej. Robert nadal jest jako pierwszy wyznaczony do strzelania rzutów karnych.

Czesław Michniewicz na konferencji prasowej

Arabia przeanalizowana

Piłkarze reprezentacji przekonywali, że są bojowo i pozytywnie nastawieni, choć doceniają klasę rywala, który w pierwszej kolejce Mistrzostw Świata w Katarze sprawił największą niespodziankę, by nie powiedzieć sensację, ogrywając Argentynę.

Klima zmrozi piłkarzy i kibiców?

Polska z Arabią Saudyjską zagra o wcześniejszej porze, niż z Meksykiem, w dodatku na stadionie z klimatyzacją, z czym Polacy jeszcze do czynienia nie mieli. – Nikt z nas nie wie, jak się gra na klimatyzowanym stadionie. Nie wiemy, jak zareagują organizmy. Nie mamy możliwości potrenować na stadionie meczowym – przyznał trener Michniewicz. Miejmy nadzieję, że klimatyzacja i inne wymówki nie będą potrzebne, bo po prostu wynik sobotniego meczu będzie najlepszy z możliwych, czyli Polska wygra mecz!

Typy na Polskę? Biało-czerwoni faworytem u bukmachera

Choć to Arabia Saudyjska zanotowała lepszy rezultat z trudniejszym przeciwnikiem w pierwszej kolejce grupy C, to jednak w zakładach bukmacherskich niższy kurs jest na zespół trenera Czesława Michniewicza. Aż 78% wkładów na ten mecz jest na triumf biało-czerwonych. Oto jak przedstawiają się typy na sobotni mecz:

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...