STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Kownacki też z kontuzją. Fernando Santos będzie miał problem

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDawid Kownacki też z kontuzją. Fernando Santos będzie miał problem

Trwa czarna seria potencjalnych reprezentantów Polski. Kolejny piłkarz, który znajduje się w orbicie zainteresowań selekcjonera Fernando Santosa doznał kontuzji. Mowa o Dawidzie Kownackim, który błyszczał w 2. Bundeslidze.

Kownacki nie dokończył niedzielnej potyczki z Sandhausen, a w poniedziałek okazało się, że problem dotyczy mięśnia uda, który został… zerwany. Nie wiadomo, jak długa czeka go przerwa, ale raczej nie będzie to tak szybko.

Kownacki był ostatnio w wyśmienitej dyspozycji. W 19 meczach Fortuny Duesseldorf Polak strzelił 8 goli i zanotował 6 asyst. Z pewnością Fernando Santos rozważałby jego powołanie na marcowe mecze eliminacji Euro 2024.

To nie jedyna kontuzja, która dotyczy potencjalnego kadrowicza. W ostatnim czasie grać nie mogą m.in. Sebastian Szymański, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Szymon Żurkowski, Arkadiusz Milik, Michal Helik, Kamil Piątkowski i Michał Karbownik. Spora litania, prawda?

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...