STS KOD PROMOCYJNY

Nie tylko „Lewy” i „Zielu”, czyli udany weekend polskich piłkarzy za granicą

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąNie tylko "Lewy" i "Zielu", czyli udany weekend polskich piłkarzy za granicą

Nie ma co ukrywać, że najważniejszym wydarzeniem minionego weekendu były dwa pierwsze gole w La Liga w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. W jego cieniu miał miejsce debiut Jacka Góralskiego w Bundeslidze i dobre występy Polaków w MLS.

Najwięcej mówi się o golach „Lewego” i świetnym meczu Napoli oraz o asyście Piotra Zielińskiego. Inni polscy piłkarze również grali i część miała dobre humory, część gorsze.

Bramkarze się wyróżniali

Skoro już jesteśmy w Italii i przy Serie A, to należy wspomnieć o Bartłomieju Drągowskim, który co prawda musiał przełknąć porażkę Spezii 0:3, ale został wybrany najlepszym piłkarzem swojej drużyny. Więcej pozytywów napłynęło zza zachodniej granicy. W Bundeslidze zadebiutował Jacek Góralski, ale jego Bochum przegrało z Bayernem aż… 0:7. Zagrał też Jakub Kamiński w Wolfsburgu, ale się nie wyróżnił. Inaczej było z Rafałem Gikiewiczem w barwach Augsburga, który obronił rzut karny i notuje świetny początek sezonu w Niemczech.

Świetni w MLS, debiut w Albanii

Bardzo dobre informacje napłynęły ze Stanów Zjednoczonych, bo w MLS gra wielu Polaków i tym razem większość z nich się wyróżniła. Gola i asystę zaliczył Karol Świderski, po dłuższej przerwie bramkę zdobył Patryk Klimala, a asystę zaliczył Kamil Jóźwiak. Z lig jeszcze bardziej egzotycznych, pomocnik Ariel Borysiuk zadebiutował w lidze albańskiej w barwach KF Laci, a Paweł Tomczyk zdobył bramkę dla rumuńskiej drużyny Politehnika Iași.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...