Nie tylko „Lewy” i „Zielu”, czyli udany weekend polskich piłkarzy za granicą

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąNie tylko "Lewy" i "Zielu", czyli udany weekend polskich piłkarzy za granicą

Nie ma co ukrywać, że najważniejszym wydarzeniem minionego weekendu były dwa pierwsze gole w La Liga w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. W jego cieniu miał miejsce debiut Jacka Góralskiego w Bundeslidze i dobre występy Polaków w MLS.

Najwięcej mówi się o golach „Lewego” i świetnym meczu Napoli oraz o asyście Piotra Zielińskiego. Inni polscy piłkarze również grali i część miała dobre humory, część gorsze.

Bramkarze się wyróżniali

Skoro już jesteśmy w Italii i przy Serie A, to należy wspomnieć o Bartłomieju Drągowskim, który co prawda musiał przełknąć porażkę Spezii 0:3, ale został wybrany najlepszym piłkarzem swojej drużyny. Więcej pozytywów napłynęło zza zachodniej granicy. W Bundeslidze zadebiutował Jacek Góralski, ale jego Bochum przegrało z Bayernem aż… 0:7. Zagrał też Jakub Kamiński w Wolfsburgu, ale się nie wyróżnił. Inaczej było z Rafałem Gikiewiczem w barwach Augsburga, który obronił rzut karny i notuje świetny początek sezonu w Niemczech.

Świetni w MLS, debiut w Albanii

Bardzo dobre informacje napłynęły ze Stanów Zjednoczonych, bo w MLS gra wielu Polaków i tym razem większość z nich się wyróżniła. Gola i asystę zaliczył Karol Świderski, po dłuższej przerwie bramkę zdobył Patryk Klimala, a asystę zaliczył Kamil Jóźwiak. Z lig jeszcze bardziej egzotycznych, pomocnik Ariel Borysiuk zadebiutował w lidze albańskiej w barwach KF Laci, a Paweł Tomczyk zdobył bramkę dla rumuńskiej drużyny Politehnika Iași.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...