Debiut Grzegorza Krychowiaka w Arabii Saudyjskiej

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDebiut Grzegorza Krychowiaka w Arabii Saudyjskiej

Długo czekał, aż się doczekał. Grzegorz Krychowiak 26 sierpnia zadebiutował w oficjalnym meczu Al Shabab. Doświadczony pomocnik reprezentacji Polski wybiegł w pierwszym składzie zespołu na mecz 1. kolejki ligi Arabii Saudyjskiej. Nowa drużyna Polaka wygrała 3:0 z Alb Batin. Zespół Al Shabab prowadzony jest przez Hiszpana Vincente Moreno i jest jednym z faworytów do wygrania ligi.

Dobre spotkanie Krychowiaka

Od początku było wiadomo, że Grzegorz Krychowiak ma być ważnym elementem układanki trenera Vincente Moreno. Polski pomocnik był podstawowym wyborem trenera w meczach towarzyskich i w pierwszym składzie rozpoczął mecz 1. kolejki ligi Arabii Saudyjskiej. Początek jest całkiem udany, ponieważ Grzegorz Krychowiak zagrał pełne 90 minut i zebrał dobre recenzje dziennikarzy. Jego zespół wygrał 3:0 z Alb Batin. Do przerwy było 1:0 po bramce Aarona Boupendzy z Gabonu. 

W drugiej połowie gospodarze podkręcili tempo gry i strzelili dwie kolejne bramki. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Brazylijczyk Carlos Junior i Hiszpan Santi Mina. Ten ostatni stał się uczestnikiem kontrowersyjnego transferu. Zawodnik w maju został skazany na 4 lata więzienia za przemoc seksualną. Nie przeszkodziło mu to jednak w ucieczce z Hiszpanii na wypożyczenie do Arabii Saudyjskiej. Piłkarz znajduje się w procesie odwoławczym. W przypadku uprawomocnienia się wyroku, może próbować unikać ekstradycji z Arabii Saudyjskiej. 

Al Shabab – Al Batin 3:0 (1:0)

Ważne tygodnie dla Krychowiaka

Najbliższe tygodnie są bardzo ważne dla Grzegorz Krychowiaka. Jasne stało się, że nie może zostać w Rosji i grać dla Krasnodaru. Jednocześnie szukał miejsca, gdzie będzie miał szansę na regularną grę i wysokie zarobki. Swoją przystań znalazł w Al-Shabab. Polski pomocnik liczy na dobrą i cykliczną grę, aby nie wypaść z kręgu zainteresowań selekcjonera Czesława Michniewicza. Bez wątpienia celem numer jeden dla Krychowiaka w tym sezonie jest wyjazd na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...