STS KOD PROMOCYJNY

Debiut Grzegorza Krychowiaka w Arabii Saudyjskiej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDebiut Grzegorza Krychowiaka w Arabii Saudyjskiej

Długo czekał, aż się doczekał. Grzegorz Krychowiak 26 sierpnia zadebiutował w oficjalnym meczu Al Shabab. Doświadczony pomocnik reprezentacji Polski wybiegł w pierwszym składzie zespołu na mecz 1. kolejki ligi Arabii Saudyjskiej. Nowa drużyna Polaka wygrała 3:0 z Alb Batin. Zespół Al Shabab prowadzony jest przez Hiszpana Vincente Moreno i jest jednym z faworytów do wygrania ligi.

Dobre spotkanie Krychowiaka

Od początku było wiadomo, że Grzegorz Krychowiak ma być ważnym elementem układanki trenera Vincente Moreno. Polski pomocnik był podstawowym wyborem trenera w meczach towarzyskich i w pierwszym składzie rozpoczął mecz 1. kolejki ligi Arabii Saudyjskiej. Początek jest całkiem udany, ponieważ Grzegorz Krychowiak zagrał pełne 90 minut i zebrał dobre recenzje dziennikarzy. Jego zespół wygrał 3:0 z Alb Batin. Do przerwy było 1:0 po bramce Aarona Boupendzy z Gabonu. 

W drugiej połowie gospodarze podkręcili tempo gry i strzelili dwie kolejne bramki. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Brazylijczyk Carlos Junior i Hiszpan Santi Mina. Ten ostatni stał się uczestnikiem kontrowersyjnego transferu. Zawodnik w maju został skazany na 4 lata więzienia za przemoc seksualną. Nie przeszkodziło mu to jednak w ucieczce z Hiszpanii na wypożyczenie do Arabii Saudyjskiej. Piłkarz znajduje się w procesie odwoławczym. W przypadku uprawomocnienia się wyroku, może próbować unikać ekstradycji z Arabii Saudyjskiej. 

Al Shabab – Al Batin 3:0 (1:0)

Ważne tygodnie dla Krychowiaka

Najbliższe tygodnie są bardzo ważne dla Grzegorz Krychowiaka. Jasne stało się, że nie może zostać w Rosji i grać dla Krasnodaru. Jednocześnie szukał miejsca, gdzie będzie miał szansę na regularną grę i wysokie zarobki. Swoją przystań znalazł w Al-Shabab. Polski pomocnik liczy na dobrą i cykliczną grę, aby nie wypaść z kręgu zainteresowań selekcjonera Czesława Michniewicza. Bez wątpienia celem numer jeden dla Krychowiaka w tym sezonie jest wyjazd na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...