STS KOD PROMOCYJNY

Świetny debiut Kamińskiego w Wolfsburgu!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąŚwietny debiut Kamińskiego w Wolfsburgu!

Jak zaczynać przygodę z nowym klubem, to tylko tak. Jakub Kamiński w pierwszym meczu w barwach VfL Wolfsburg miał udział przy trzech golach, a niemiecki klub wygrał sparing z Tirolem aż 7:1.

„Kamyk” został sprzedany przez Lecha do Wolfsburga już zimą za 10 milionów euro. Klub z Bundesligi przystał jednak na to, że wiosnę reprezentant Polski spędzi jeszcze przy Bułgarskiej i pomoże Lechowi w zdobyciu mistrzostwa Polski. Tak też się stało i pomocnik z czystym sumieniem latem przeniósł się do „Wilków”.

W weekend po raz pierwszy zagrał w meczu VfL. Był to sparing z Tirolem podczas austriackiego obozu. Trener Wolfsburga Nico Kovac wystawił Kamińskiego na nietypowej dla niego pozycji, czyli na prawej obronie. Mimo tego młody Polak zagrał bardzo dobrze, mając spory udział przy trzech bramkach. Oby tak dalej!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...