Kocham sport gram mądrze w STS

Świetny debiut Kamińskiego w Wolfsburgu!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąŚwietny debiut Kamińskiego w Wolfsburgu!

Jak zaczynać przygodę z nowym klubem, to tylko tak. Jakub Kamiński w pierwszym meczu w barwach VfL Wolfsburg miał udział przy trzech golach, a niemiecki klub wygrał sparing z Tirolem aż 7:1.

„Kamyk” został sprzedany przez Lecha do Wolfsburga już zimą za 10 milionów euro. Klub z Bundesligi przystał jednak na to, że wiosnę reprezentant Polski spędzi jeszcze przy Bułgarskiej i pomoże Lechowi w zdobyciu mistrzostwa Polski. Tak też się stało i pomocnik z czystym sumieniem latem przeniósł się do „Wilków”.

W weekend po raz pierwszy zagrał w meczu VfL. Był to sparing z Tirolem podczas austriackiego obozu. Trener Wolfsburga Nico Kovac wystawił Kamińskiego na nietypowej dla niego pozycji, czyli na prawej obronie. Mimo tego młody Polak zagrał bardzo dobrze, mając spory udział przy trzech bramkach. Oby tak dalej!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Pia Skrzyszowska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Świata

Pia Skrzyszowska wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow. Młoda Polka świetnie zaprezentowała się w biegu na 60 metrów przez płotki. W...