STS KOD PROMOCYJNY

Dokonało się. Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiDokonało się. Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

Cezary Kulesza wcześniej niż zapowiadano ogłosił nazwisko nowego selekcjonera. Stanowisko po Fernando Santosie obejmie Michał Probierz. Nowy selekcjoner liczy na wsparcie od kibiców. Związek z kolei na awanse – na mistrzostwa Europy i świata.

Lekkie zaskoczenie

50-latek ostatnie miesiące spędził na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. Wcześniej pracował również jako trener Cracovii czy Jagiellonii Białystok. Z tym drugim klubem osiągał jak do tej pory najlepsze wyniki. Tam również poznał się z Cezarym Kuleszą. Teraz obaj panowie będą próbowali naprawić błędy popełnione przez prezesa PZPN oraz poprzedniego selekcjonera.

Nowy trener spotka się z mediami o 12. Przed nim trudne zadanie, jakim jest awans na mistrzostwa Europy w 2024 roku. Obecnie bardziej prawdopodobna jest opcja, że na turniej Polska będzie mogła awansować poprzez baraże. Według nieoficjalnych informacji umowa z nowym selekcjonerem ma wygasnąć wraz z końcem turnieju w Niemczech.

Jeszcze we wtorek faworytem do objęcia funkcji selekcjonera był Marek Papszun. Przez długi był on typowany nie tylko przez ekspertów, ale i kibiców. Podobnie pod względem kursów bukmacherskich. Dopiero w ostatnich dniach doszło do wyrównania, a następnie wyjścia na prowadzenie Probierza.

„Dajcie mi pracować”

Podczas konferencji prasowej potwierdzono, jak długą umowę otrzymał nowy selekcjoner kadry narodowej.Kontrakt został zawarty na czas trwania eliminacji do mistrzostw Europy i mistrzostw świata 2026. Wszyscy zakładamy, że obie drogi zakończą się sukcesem i trener poprowadzi kadrę podczas turnieju w 2026 roku – powiedział Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN.

Szkoleniowiec z kolei poprosił o czas, na dokonanie zmian w reprezentacji.

Mam apel na początek pracy. Rzadko się zdarza, aby zaczynać pracę i słuchać na swój temat tyle negatywnych komentarzy. Atmosfera wokół kadry nie jest dobra. Potrzeba czasu, aby odbudować zawodników i aby przyjeżdżali na zgrupowanie z radością. Musimy wszyscy dążyć do celu, jakim jest awans na mistrzostwa Europy

Powiedział Michał Probierz

Selekcjoner przedstawił skład swojego sztabu szkoleniowego. Znalazło się w nim miejsce dla współpracowników poprzednich selekcjonerów, jak choćby Jacek Jaroszewski, Hubert Małowiejski czy Wojciech Herman. Pojawili się jednak także byli reprezentanci Polski – Sebastian Mila i Tomasz Kuszczak. Pierwszy będzie asystentem selekcjonera, drugi – drugim trenerem bramkarzy, pomagający Andrzejowi Dawidziukowi.

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa Europy 2024: gdzie oglądać?

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...