Dokonało się. Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

Autor
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiDokonało się. Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

Cezary Kulesza wcześniej niż zapowiadano ogłosił nazwisko nowego selekcjonera. Stanowisko po Fernando Santosie obejmie Michał Probierz. Nowy selekcjoner liczy na wsparcie od kibiców. Związek z kolei na awanse – na mistrzostwa Europy i świata.

Lekkie zaskoczenie

50-latek ostatnie miesiące spędził na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. Wcześniej pracował również jako trener Cracovii czy Jagiellonii Białystok. Z tym drugim klubem osiągał jak do tej pory najlepsze wyniki. Tam również poznał się z Cezarym Kuleszą. Teraz obaj panowie będą próbowali naprawić błędy popełnione przez prezesa PZPN oraz poprzedniego selekcjonera.

Nowy trener spotka się z mediami o 12. Przed nim trudne zadanie, jakim jest awans na mistrzostwa Europy w 2024 roku. Obecnie bardziej prawdopodobna jest opcja, że na turniej Polska będzie mogła awansować poprzez baraże. Według nieoficjalnych informacji umowa z nowym selekcjonerem ma wygasnąć wraz z końcem turnieju w Niemczech.

Jeszcze we wtorek faworytem do objęcia funkcji selekcjonera był Marek Papszun. Przez długi był on typowany nie tylko przez ekspertów, ale i kibiców. Podobnie pod względem kursów bukmacherskich. Dopiero w ostatnich dniach doszło do wyrównania, a następnie wyjścia na prowadzenie Probierza.

„Dajcie mi pracować”

Podczas konferencji prasowej potwierdzono, jak długą umowę otrzymał nowy selekcjoner kadry narodowej.Kontrakt został zawarty na czas trwania eliminacji do mistrzostw Europy i mistrzostw świata 2026. Wszyscy zakładamy, że obie drogi zakończą się sukcesem i trener poprowadzi kadrę podczas turnieju w 2026 roku – powiedział Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN.

Szkoleniowiec z kolei poprosił o czas, na dokonanie zmian w reprezentacji.

Mam apel na początek pracy. Rzadko się zdarza, aby zaczynać pracę i słuchać na swój temat tyle negatywnych komentarzy. Atmosfera wokół kadry nie jest dobra. Potrzeba czasu, aby odbudować zawodników i aby przyjeżdżali na zgrupowanie z radością. Musimy wszyscy dążyć do celu, jakim jest awans na mistrzostwa Europy

Powiedział Michał Probierz

Selekcjoner przedstawił skład swojego sztabu szkoleniowego. Znalazło się w nim miejsce dla współpracowników poprzednich selekcjonerów, jak choćby Jacek Jaroszewski, Hubert Małowiejski czy Wojciech Herman. Pojawili się jednak także byli reprezentanci Polski – Sebastian Mila i Tomasz Kuszczak. Pierwszy będzie asystentem selekcjonera, drugi – drugim trenerem bramkarzy, pomagający Andrzejowi Dawidziukowi.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...