Drugi towarzyski remis Polek ze Szwajcarkami. Tym razem 1:1

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekDrugi towarzyski remis Polek ze Szwajcarkami. Tym razem 1:1

W drugim meczu towarzyskim rozgrywanym w Hiszpanii reprezentantki Polski w piłce nożnej zremisowały 1:1 ze Szwajcarkami. To kolejny dobry występ podopiecznych Niny Patalon, które jako pierwsze wyszły na prowadzenie i przez moment zapowiadało się na niespodziankę w Marbelli. Ostatecznie na bramkę Ewy Pajor odpowiedziała Julia Stierli i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Kilka dni wcześniej w meczu tych drużyn było 0:0.

Wyrównana gra do przerwy

Do przerwy na boisku w hiszpańskiej Marbelli oglądaliśmy wyrównane starcie. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Na szczęście w polskiej bramce bardzo dobrze dysponowana była Kinga Szemik, która radziła sobie ze strzałami m.in. Any-Marii Crnogorcević. Z drugiej strony dobrych sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystała Ewa Pajor i na tablicy wyników po pierwszej połowie było 0:0.

Dwie bramki w drugiej połowie

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i Polki wciąż gramy jak równy z równym z wyżej notowanymi Szwajcarkami. To rywalki były faworytkami. Polki w najbliższych miesiącach będą rozgrywać tylko mecze towarzyskie, a reprezentantki Szwajcarii przygotują się do mistrzostw świata, które odbędą się w połowie roku. Na boisku jednak tej różnicy nie było widać. W 70. minucie to biało-czerwone wyszły na prowadzenie, gdy Ewa Pajor wykorzystała błąd rywalek i samotnie popędziła na bramkę Szwajcarek. Pewnym strzałem wyprowadziła Polki na 1:0. Niestety niespełna 10 minut później było już 1:1. Rywalki miały rzut wolny, a gola strzałem głową po dośrodkowaniu zdobyła Julia Stierli. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, choć już w doliczonym czasie gry Polki miały kilka świetnych okazji. Niestety Livii Peng nie pokonały kolejno Kinga Kozak i Ewa Pajor, a raz rywalki wybiły piłkę z linii bramkowej.

Polska – Szwajcaria 1:1 (0:0)

Co dalej?

Kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski zaplanowano na początek kwietnia. Wówczas podopieczne Niny Patalon powinny rozegrać kolejne gry towarzyskie. Na ten moment nie są znani najbliżsi rywale reprezentantek Polski.