STS KOD PROMOCYJNY

Dwa karne i dotkliwa porażka Juventusu. Szczęsny żegna się z Ligą Mistrzów

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDwa karne i dotkliwa porażka Juventusu. Szczęsny żegna się z Ligą Mistrzów

Ćwierćfinał nie dla Wojciecha Szczęsnego i Juventusu. Drużyna z Turynu doznała niespodziewanej i wysokiej porażki u siebie z Villarreal w rewanżowym meczu 1/8 finału. Polski bramkarz był bliski obronienia jednego z dwóch rzutów karnych.

Cisza przed burzą

W pierwszym meczu „Żółta łódź podwodna”, jak mówi się na Villarreal zremisowała z Juve 1:1. W rewanżu więcej szans dawało się gospodarzom, ale Hiszpanie postanowili zatopić przeciwników w „ich porcie” w Turynie. Początek meczu należał do Juventusu, ale bramkarz gości spisywał się bardzo dobrze. Wojciech Szczęsny nie miał specjalnie dużo do roboty.

Marciniak dyktuje, Szczęsny prawie broni

Zmieniło się to w drugiej połowie, zwłaszcza w ostatnim kwadransie po zmianach w zespole. Goście z Hiszpanii byli bardzo groźni m.in. po stałych fragmentach gry. W 78 minucie Rugani zahaczył w polu karnym piłkarza rywali, a polski sędzia Szymon Marciniak skonsultował sytuację z VAR-em. Arbiter z Płocka dodatkowo postanowił sam zobaczyć powtórki na monitorze. Po chwili Marciniak wskazał na jedenasty metr i nie chciał dyskutować z piłkarzami Juve, w tym ze Szczęsnym. Bramkarz reprezentacji Polski wyczul Gerarda Moreno, lecz piłka po dłoni wpadła jednak do bramki. Od tego momentu zaczął się koszmar Juventusu. Villarreal jeszcze dwukrotnie pokonał Szczęsnego, w tym drugi raz z rzutu karnego.

Nie jest winny

Włoskie media najczęściej oceniły występ reprezentanta Polski na 6 w 10-stopniowej skali. W wielu portalach Szczęsny był i tak jednym z lepszych koszmarnej nocy klubu z Turynu. Włochom pozostała już tylko walka w Serie A, a niespodziewanie długa przygoda Villarreal z Ligą Mistrzów trwa w najlepsze!

Juventus – Villarreal 0:3

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...

Wydarzenia sportowe w Polsce w 2024. Co odbędzie się nad Wisłą?

Co roku w Polsce organizowane są ważne wydarzenia sportowe o charakterze międzynarodowym. Tak samo będzie w 2024 roku. Już teraz warto zapisać sobie w...