FC10 Zgierz z Pucharem Polski w piłce nożnej plażowej

Strona głównaPiłka nożnaFC10 Zgierz z Pucharem Polski w piłce nożnej plażowej

Zespół FC10 Zgierz zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Polski 2022 w piłce nożnej plażowej, które po raz kolejny odbyły się na plaży w gdańskim Brzeźnie. Drużyna z województwa łódzkiego w wielkim finale pokonała pomorskie FBS Kolbudy po jednostronnym widowisku zakończonym wynikiem 5:1. Co ciekawe zespół ze Zgierza jeszcze w fazie grupowej przegrał spotkanie z UKS Milenium Gliwice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Pietrasiak. 

Nieoczywisty zwycięzca

Triumf FC10 Zgierz na pewno nie był oczywisty. Choć piłkarze tej drużyny doskonale rozpoczęli rozgrywki grupowe od zwycięstw 11:1 z BS Oldboys oraz 16:0 z KS Rekord Brzeziny, to jednak ulegli na tym etapie rozgrywek UKS Milenium Gliwice. Mecz był wyrównany i ostatecznie Zgierzanie przegrali 2:3, przez co awansowali do fazy pucharowej z drugiego miejsca. To sprawiło, że gracze FC10 w ćwierćfinale trafili na teoretycznie trudniejszego przeciwnika. 

W pierwszym meczu fazy pucharowej zawodnicy ze Zgierza pokonali LKZ Dragon Bojano z województwa pomorskiego. Mecz był wyrównany, jednak w końcówce to przyszli zdobywcy Pucharu Polski zachowali więcej koncentracji i wygrali 5:2. Dzięki temu awansowali do półfinału, gdzie trafili na UKS Milenium Gliwice, czyli swoich grupowych pogromców. Półfinał był doskonałą okazją do rewanżu i ten się udał. Spotkanie było kontrolowane przez rozpędzonych piłkarzy FC10 i zakończyło się wynikiem 6:3. Tym samym FC10 Zgierz awansował do finału, gdzie zmierzył się z FBS Kolbudy. 

Jednostronne widowisko w finale

Choć wielki finał zapowiadał się bardzo emocjonująco, to jednak ostatecznie było to jednostronne widowisko. Od początku do końca lepiej prezentowali się zawodnicy FC10 Zgierz, którzy ostatecznie aż 5:1 pokonali FBS Kolbudy. Najlepszym graczem meczu oraz całego turnieju wybrany został Patryk Pietrasiak, który ustrzelił finałowego hattricka. Za kapitanem reprezentacji Polski w beach soccerze bardzo udane zawody. Zwycięzcą Pucharu Polski 2022 w Gdańsku Brzeźnie zostało FC10 Zgierz. Na starcie imprezy stanęło 20 zespołów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Polska dominacja we wspinaczce sportowej. Cztery medale na ME!

Aleksandra Mirosław została mistrzynią Europy we wspinaczce sportowej w konkurencji speed climbing. Kolejne miejsca na podium zajęły Aleksandra Kałucka i Natalia Kułacka, a tuż...