STS KOD PROMOCYJNY

Fernando Santos chce Grzegorza Mielcarskiego. Co z polskim asystentem?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiFernando Santos chce Grzegorza Mielcarskiego. Co z polskim asystentem?

Miał być co najmniej jeden polski asystent Fernando Santosa, a tymczasem… wciąż nie ma żadnego. Portugalski szkoleniowiec z kolei chciałby mieć doradcę w postaci Grzegorza Mielcarskiego, ale…dopiero rozmowy się zaczęły.

Gdy prezes PZPN Cezary Kulesza ogłaszał wybór Fernando Santosa na selekcjonera reprezentacji Polski, od razu poruszany był temat polskich asystentów w sztabie nowego trenera biało-czerwonych. Był to jeden z warunków stawianych przez władze związku. Santos przystał na to, lecz chciał porozmawiać z każdym z kandydatów.

Pierwsi kandydaci odpadli

Długo na liście kandydatów widniały nazwiska Łukasza Piszczka i Tomasza Kaczmarka. Ostatecznie jednak, żaden z nich nie będzie w sztabie. Piszczek po przemyśleniu sprawy sam się wcyofał twierdząc, że nie będzie w stanie zaangażować się w stu procentach. Kaczmarka skreślić miał portugalski selekcjoner. Potem na giełdzie nazwisk pojawił się m.in. Marek Saganowski, ale tygodnie mijają, a polskiego asystenta jak nie było tak nie ma.

Inicjatywa Santosa

Obecnie sprawa wygląda tak, że typowego asystenta może nie być. Natomiast sam Fernando Santos widzi w roli doradcy czy też dyrektora kadry „Grega”, czyli Grzegorza Mielcarskiego. Były świetny zawodnik, grający m.in. w Porto, obecnie jest stałym komentatorem Canal+.

Trener widzi go w sztabie szkoleniowym, jednak musimy najpierw przeprowadzić rozmowy z Grzegorzem. Na ten moment nie mogę powiedzieć, czy w tym sztabie będzie, czy nie. Nie wiemy, jakie miałby oczekiwania. Poza tym ma stałą pracę w Canal+

Cezary Kulesza dla meczyki.pl

W tej sprawie jednak długo PZPN się ociągał, ale we wtorek w końcu doszło do trójstronnego spotkania. Na razie jednak żadnej decyzji nie ma, a pierwsze zgrupowanie i mecze eliminacji Euro 2024 coraz bliżej.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...