STS KOD PROMOCYJNY

Frankowski w jedenastce kolejki. Słaby Milik. Czyli Polacy w Ligue 1.

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąFrankowski w jedenastce kolejki. Słaby Milik. Czyli Polacy w Ligue 1.

Za nami druga kolejka ligi francuskiej, w której znów mieliśmy okazję zobaczyć w akcji reprezentantów Polski. Przemysław Frankowski ma powody do zadowolenia, a Arkadiusz Milik… musi szukać formy.

Poprzedni sezon w RC Lens Przemysław Frankowski miał bardzo udany i kilka razy udawało mu się zostać wybranym do jedenastki kolejki według prestiżowego dziennika L’Equipe. Początek tego sezonu „Franek” ma bardzo mocny. W pierwszej kolejce zaliczył asystę, a w meczu z Ajaccio był wyróżniającym się zawodnikiem. Zagrał na tyle dobrze, że został doceniony przez dziennikarzy i trafił do najlepszej jedenastki drugiej kolejki Ligue 1.

Lens ma 4 punkty, tyle samo co Olympique Marsylia z Arkadiuszem Milikiem. Polski napastnik dwukrotnie zaczynał mecze w wyjściowym składzie, ale nie ma powodów do zadowolenia. Widać, że nie jest w optymalnej formie. W meczu OM ze Stade Brestois 29 na Milika „wylało się” sporo krytyki ze strony kibiców i dziennikarzy. Polak był niewidoczny i nie stanowił zagrożenia pod bramką rywali.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...